Najväčšia trauma Jojky sa skončila... Ako dopadla Zlatá maska?

, 14.11.2020 07:00
zlatá maska, uhorčík,
Zlatá maska sa rozlúčila bez väčšieho rozruchu, Uhorčík si stále drží priazeň. Autor:

Ťažisková šou, ktorá mala spasiť jeseň sa stala najväčším prepadákom posledných rokov. Po veľmi dlho čase nezabral drahý licencovaný program. Slováci jednoznačne ukázali, že o formát, ktorý boduje vo svete, nemajú záujem.

Zabrala len prvá epizóda, ktorá prekonala 500-tisícovú hranicu, od ďalšieho týždňa to išla strmhlav dole. Po niekoľkých presunoch, šou skončila v programe na okraji záujmu a s katastrofálnymi podielmi. Je teda jasné, že Zlatá maska to u nás skúsila prvý a poslednýkrát. Pritom v USA, ale aj európskych krajinách relácia láme rekordy sledovanosti a dokonca koncom decembra bude mať premiéru v Spojených štátoch spin-off šou s názvom The Masked Dancer.

U nás minulú sobotu sa púť Zlatej masky skončila a vyhrala ju maska Bubáka, pod ktorou sa skrývala herečka, speváčka Lucia Siposová. Ako dopadlo finále? Stručne povedané, bez väčšej odozvy, ako ostatné epizódy. Rozlúčka so Zlatou maskou dosiahla len 12% podiel na trhu a bola na chvoste rebríčka sledovanosti. Od presunu na 23. hodinu sa nič iné ani nedalo očakávať.

Jojka šachovala s programom aj pred Zlatou maskou. Operatívne zdvojila vysielanie úspešného Uhorčíka, ktorý si drží divácku základňu, obe vysielané časti sa motali okolo 300-tisícového publika, čo stále televízii zabezpečuje nadpriemerné výsledky. Seriál si stále drží titul najúspešnejšieho programu tejto jesene na Jojke.

V nedeľu nastala veľmi zaujímavá situácia, keď sa proti sebe postavila premiéra evitovky Príliš osobná známosť na Jojke a šou 2 na 1 na Markíze, pričom išlo o reprízu. Obe televízie majú zhodný počet divákov. Film, ale zábavný program sledovalo zhodne 441-tisíc divákov. Avšak prvenstvo si uchmatla Jojka, ktorá dosiahla 9,5% sledovanosť a 21,2% podiel, pri mladších divákoch dosiahol ešte vyšší výkon – až 9,8% sledovanosť a 26,2% trhový podiel.

Film mal výbornú sledovanosť, až 17,6% a podiel 31,6%, pri diváčkach vo veku 45 až 54 rokov, muži v rovnakom veku zaznamenali takisto vynikajúcu 13,2% sledovanosť. Mladšie ženy vo veku 35 – 44 vyslúžili filmu skvelú 13,1% sledovanosť a 26,6% trhový podiel.

Markíza môže byť takisto spokojná, hoci vysielala reprízu 2 na 1 s Mariánom Čekovským, v cieľovke 12 – 54 dosiahla nadpriemernú 8,4% sledovanosť s trhovým podielom nad 21%.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Zlatá maska #Uhorčík #televízia Markíza #televízia JOJ #sledovanosť #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku