Netflix vďaka koronavírusu finančne valcoval! Teraz ho však čaká toto...

24.07.2020 07:00
netflix,
Netflix počas pandémia zaznamenal rapídny nárast predplatiteľov. Autor:

Netflix zaznamenal v 2. kvartáli masívny prírastok nových predplatiteľov. Pomohli mu v tom aj karanténne opatrenia, keďže ľudia boli nútení zostávať doma.

Avšak jeho zisk rovnako ako vyhliadky sklamali očakávania trhu a akcie firmy v poburzovom obchodovaní padli o vyše 10 %.

Prevádzkovateľ populárnej video streamingovej služby získal v 2. štvrťroku globálne 10,09 milióna predplatiteľov, pričom počítal s nárastom len o 7,50 milióna. Na konci kvartálu evidoval 192,95 milióna predplatiteľov. Firma získala celkovo 2,94 milióna nových zákazníkov v USA a Kanade a v regióne Európa, Blízky východ a Afrika 2,75 milióna, v Latinskej Amerike 1,75 milióna a v ázijsko-pacifickom regióne 2,66 milióna.

Netflix za prvých 6 mesiacov získal 26 miliónov predplatiteľov oproti 12 miliónom v rovnakom období vlani. Firma však počíta so spomalením rastu v druhej polovici roka.

Zisk za tri mesiace od apríla do júna vyskočil na 720 miliónov USD (630,80 milióna eur) alebo 1,59 USD na akciu z 271 miliónov USD alebo 60 centov na akciu v rovnakom období vlani. Analytici však v priemere prognózovali až 1,81 USD na akciu. Tržby medziročne stúpli o 25 % na 6,15 miliardy USD zo 4,92 miliardy USD, pričom analytici predpovedali 6,08 miliardy USD.

V prebiehajúcom 3. kvartáli Netflix očakáva tržby 6,33 miliardy USD a zisk na akciu 2,09 USD.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#oseriáloch #netflix #koronavírus #koronakríza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku