Expresné finále Superstar bude masaker! Takto bude prebiehať nemilosrdné vyraďovanie

, 24.05.2020 07:00
superstar, top 10,
Najlepšia desiatka talentov sa predstaví v prvom finále! Autor:

Po mesiacoch dohadov, špekulácií a najmä neistoty je jasné, ako bude prebiehať záverečná fáza tohtoročnej Superstar. Markíza odtajnila ďalšie detaily, ako budú prebiehať finálové kolá.

Situácia okolo koronavírusu sa výrazne upokojuje a tak Markíza s Novou môžu zrealizovať živé finálové prenosy, ktoré sa budú čo najviac podobať s tými z minulosti. Aj tak sa diváci musia pripraviť na istú dávku improvizácie. Uvoľňovanie bezpečnostných noriem dovolili obom televíziám zrealizovať scenár v podobe live prenosov, napríklad americká Superstar sa nakrúca z domov finalistov, v Nemecku sa spieva bez publika.

Už v nedeľu večer Markíza uvedie prvé finále, v ktorom sa predstaví desiatka najlepších spevákov a speváčok. Prichádza však výrazná zmena. Kým po minulé vydanie súťaže boli diváci zvyknutí na niekoľkotýždňový maratón veľkolepých šou, na ktorých konci vždy vypadol kandidát na Superstar s najmenším počtom hlasov od divákov, tento rok nastane výrazná zmena.

A doplatia na tento stav talentovaní speváci spoliehajúci sa kvalitu spevu, ale aj sympatie. Superstar sa skončí ešte v máji, televízie pripravia iba dve finálové kolá. Koniec speváckej súťaže, ktorá túto jar búrala rebríčky sledovanosti bude teda expresný. Meno speváckej hviezdy sa diváci dozvedia 31. mája. O osude spevákov budú rozhodovať len diváci. Porota, ktorá počas týždňov hľadania skoncipovala finálovú desiatku, bude mať len poradný hlas v priamych prenosoch.

Produkcia a realizácia oboch živých prenosov bude prebiehať za prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení a bez prítomnosti publika. Súťažiaci aj porota prejdú testom na ochorenie COVID-19. Samozrejmosťou a povinnosťou sú rúška, rukavice, štíty a ďalšie zdravotnícke pomôcky pre štáb. Súťažiaci, porota a kapela budú počas živého vysielania na obrazovke bez rúšok.

Natáčanie všetkých medailónikov bude prebiehať za prísne stanovených hygienických pravidiel podľa aktuálnych opatrení. Finalisti sa ubytujú v hoteli s prísne stráženým režimom, aby sa minimalizoval kontakt s verejnosťou. S rodinnými príslušníkmi súťažiacich sa v priebehu živých prenosov spojí produkcia online vďaka moderným technológiám. Pozrieme sa naživo do ich domovov a diváci tak uvidia bezprostredné reakcie.

„V prvom prenose sa za sprievodu živej kapely predstaví kompletná desiatka finalistov a na základe diváckeho hlasovania päť súťažiacich s najnižším počtom hlasov šou opustí. V druhom živom prenose – Superfinále – vystúpi pätica postupujúcich, každý s dvomi pesničkami. Divácke hlasovanie sa následne pozastaví a SuperStar opustia ďalší dvaja súťažiaci s najnižším počtom hlasov. Z troch najúspešnejších sa stanú superfinalisti a divákom zaspievajú ešte raz. Jeden z nich sa potom stane SuperStar 2020,“ vysvetľuje pravidlá kreatívny producent a režisér šou Pepe Majeský.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízia Markíza #Superstar #oseriáloch #koronavírus #koronakríza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku