Koronavírus spôsobuje šialenstvo aj pri obrazovkách! Spravodajstvo láme rekordy

, 11.03.2020 07:00
televízne noviny, markíza,
Hlavné spravodajské relácie zaznamenávajú výraznejší nárast sledovanosti. Autor:

Udalosti posledných týždňoch v súvislosti s šírením nebezpečného koronavírusu so sebou prinášajú hlad po informáciách. Pozornosť Slovákov sa sústreďuje na hlavné spravodajské relácie troch najväčších slovenských televízií, tie svojim výkonom lámu všetky rekordy.

Pondelkové Televízne noviny na Markíze sa stali najsledovanejším programom v oboch meraných cieľových skupinách. V komerčnej cieľovke 12 – 54 sa relácia stala druhým najsledovanejším programom za rok 2020. Televízne noviny dosiahli vysoko nadpriemernú sledovanosť na úrovni až 15,6% s trhovým podielom až 33,7%, čo je tohtoročný rekord. Celkovo si pondelkový súhrn dňa pozrelo až 698-tisíc divákov, čo je druhý najvyšší počet od začiatku tohto roka.

Druhé miesto v rebríčku sledovanosti patrilo nasledujúce relácii Počasie, ktorá zaznamenala taktiež nadpriemernú sledovanosť na úrovni až 11,5% a trhový podiel 30,8%. Uzavretie spravodajského bloku v podobe Počasia sledovalo až 652-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Svoje rekordy prepisovala s hlavnou spravodajskou reláciou v nedeľu. Celkovo si Noviny TV JOJ pozrelo 653-tisíc divákov. V cieľovke 12+ Noviny uhrali až 14% sledovanosť a 27,7% podielom na trhu. V skupine mladších divákov (12 – 54) sa výkon relácie vyšplhal až k 25 percentám trhového podielu. Darilo sa aj predskokanovi hlavnej spravodajskej relácii. Nedeľné KRIMI sa vyšplhali až k 11,1% sledovanosti a 23,0% trhovému podielu.

Zahanbiť sa nenecháva ani verejnoprávna RTVS. Tá sa pochválila vzostupným trendom vo vývoji sledovanosti svojich Správ RTVS. Výkon relácie počas minulých dní bol najvyšší za ostatných 11 rokov. V skupine 12+ vzrástol ich podiel na 19,5%, celkovo pribudlo viac ako 30-tisíc divákov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#koronavírus #oseriáloch #RTVS #televízia JOJ #televízia Markíza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku