Vianoce na Jojke: Žiadne reklamy, Popoluška, Sám doma a návrat kultového filmu!

, 12.12.2019 07:00
tri oriešky pre popolušku, popoluška,
Ťahákom Jojky je kultová Popoluška. Autor:

Tohtoročné Vianoce na Jojke budú naozaj bohaté a štedré. Televízia opäť získala práva na vysielanie Troch orieškov pre Popolušku, teda filmu, ktorý je zárukou rekordnej sledovanosti.

Kultová Popoluška sa na Jojku vracia po ročnej prestávke, minulé sviatky si práva vyžrebovala Markíza. Tohtoročný Štedrý deň sa ňou bude pýšiť znova Jojka. Nezabudnuteľná rozprávka s Libušou Šafránkovou a Pavlom Trávničkom je u nás horúcim artiklom najmä kvôli jej výkonu. Pred dvoma rokmi s ňou televízia trhla rekordnú sledovanosť, ktorá sa šplhala k miliónu divákov, čo predstavovalo 21% rating s trhovým podielom 41%.

Pred rokom sa Markíze podarilo nadviazať na stúpajúci trend a prelomila s ňou pomyselnú hranicu. Celkovo si ju pozrelo 1.072 milióna divákov, čo predstavovalo 23% sledovanosť s trhovým podielom neuveriteľných 45 percent. Kto má v programe Tri oriešky pre Popolušku, ten kraľuje Vianociam. Preto každý rok s napätím televízie žrebujú nové rozloženie obľúbených programov.

Po viac ako 10 rokoch sa na slovenské obrazovky...
Po viac ako 10 rokoch sa na slovenské obrazovky vráti film 101 Dalmatíncov. Autor: TV JOJ

Žiadne reklamy

Jojka bude aj tento rok pokračovať v dlhoročnej tradícii, opäť budú programy na Štedrý deň bez reklamy.

Špeciálna vianočná štruktúra odštartuje na Jojke pomerne skoro a to už od pondelka 16. decembra, keď sa do programu postupne vkradnú v poobedňajších hodinách filmy s vianočnou tématikou. Pripravené sú tituly ako Chlapi z kalendára, Vianoce v kráľovskom šate (premiéra), Čaro Vianoc, Vianočné rande, Vianočná show.

Večerný prime-time v predvianočnom týždni vyplnia filmy, ale aj obľúbené relácie. Konkrétna ponuka vyzerá nasledovne: Matky rebelky: Šťastné a veselé (17.12. 20:35), televízia zreprízuje minuloročnú špeciálnu epizódu Prázdni: Vianočné dobrodružstvo (18.12. 20:35), nasledovať bude film Vianočná žúrka, vo štvrtok je pripravené vianočné Inkognito, piatok vianočné Všetko čo mám rád a film Prázdniny s Kate Winslet a Cameron Diaz.

Počas sviatočných dní nebude chýbať absolútna...
Počas sviatočných dní nebude chýbať absolútna stálica - Sám doma. Autor: TV JOJ

Naplno sa vianočný program rozbehne od soboty 21. decembra, keď do večerného slotu vtrhne napríklad Doba ľadová, Sám doma alebo premiéra filmu Santa je úchyl. V nedeľu 22. decembra uvidia diváci české klasiky ako Princ a večernica, S Čerty nejsou žerty, večer dostane priestor Vilo Rozboril s vianočným vydaním relácie V siedmom nebi, nasledovať bude premiéra filmu Chatrč.

Deň pred Štedrým dňom v ponuke nechýba Sám doma 2, Kráľ Drozdia brada, Krampus: Choď do čerta!, ale aj premiéry filmov v podvečernom slote: Johnny English Reborn, Severný pól: Na Vianoce otvárame.

Deti poteší repríza Ľadového kráľovstva.
Deti poteší repríza Ľadového kráľovstva. Autor: TV JOJ

Bohaté Vianoce

Štedrý deň na Jojke prinesie reprízy animovaných stálic ako Doba ľadová: Mamutí tresk a Ľadové kráľovstvo. O 19:00 sa môžu diváci tešiť na Tri oriešky pre Popolušku, po nej bude nasledovať česká klasika Byl jednou jeden král. Zaujímavosťou je, že táto rozprávka sa štandardne vysielala skôr v popoludňajších slotoch, v hlavnom vysielacom čase má tradíciu skôr v Čechách. Večer uzavrú Kandráčovci.

Druhý sviatok vianočný bude v znamení veľkého návratu. Jojka uvedie po vyše 10 rokoch opäť na Slovensku film 101 Dalmatíncov s pôvodným slovenským dabingom.

Divákov Jojky pobaví vianočná komédia Matky...
Divákov Jojky pobaví vianočná komédia Matky rebelky - Šťastné a veselé. Autor: TV JOJ

Aj počas nasledujúcich sviatočných dní má Jojka v talóne viacero premiér. Predstavia sa filmy ako Princ a servírka, Začarovaní, nová ruská hraná rozprávka Posledný bohatier, Henryho denník, Svadba na divoko, Ktorý je ten pravý. Slovenskí diváci budú mať možnosť vidieť kritizovaný kanadský film s Luciou Vondráčkovou Dokonalý bozk.

Alternatívny program ponúkne menšie stanice JOJ Group – Pluska a Wau. Napríklad 23.12. WAU uvedie film Láska nebeská so slovenským dabingom, v ten istý deň na Pluske pôjde celodenný maratón Simpsonovcov, Štedrý deň na Pluske bude akčný s filmami Smrtonosná pasca 1 a 2.

V predvianočnom týždni nebude chýbať špeciálne...
V predvianočnom týždni nebude chýbať špeciálne Inkognito. Autor: TV JOJ

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Vianoce 2019 #Vianoce #Tri oriešky pre Popolušku #televízia JOJ #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku