Seriálová nádielka od RTVS sa začína! Ponúkne veľkú lahôdku

, 23.11.2019 07:00
geniálna priateľka,
Nový seriál uvedie RTVS na Dvojke. Autor:

Verejnoprávna televízia pred časom informovala s plánmi na rok 2020. Do vysielania sa chystajú zaujímavé seriály. Avšak už túto nedeľu uvedie veľký hit - Geniálnu priateľku. Prvú časť 8-dielneho seriálu Geniálna priateľka odvysiela Dvojka v nedeľu 24. novembra o 20:45. Prvá séria je adaptáciou prvej knihy tohoto štvordielneho zväzku, s rovnomenným názvom.

Seriál zachytáva príbeh nezvyčajného celoživotného priateľstva Eleny a Lily, ktoré pochádzajú z chudobnej periférie Neapola. Drsné podmienky prostredia v ktorom vyrastajú, navždy spoja ich životy. I keď život každej z nich sa vyvíja odlišným smerom, ich príbehy sa stále prepletajú.

Prvá séria mapuje ich životy od prvej triedy na základnej škole až po stredoškolský vek. Na pozadí budú môcť diváci vnímať nezameniteľnú atmosféru Neapola koncom 50tych rokov minulého storočia.

Osemdielny seriál, ktorý získal hlavnú cenu Zlatú Nymfu za najlepší televízny seriál na Medzinárodnom televíznom festivale v Monte Carle, bude RTVS vysielať v nedeľu večer na Dvojke. Aj touto akvizíciou RTVS pokračuje v trende uvádzania kvalitnej seriálovej tvorby súčasnosti. RTVS bude pokračovať v tomto trende aj naďalej. Začiatkom roka pripravuje premiéru ďalších dvoch úspešných seriálov Narcos a Meno ruže.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#RTVS #oseriáloch #Geniálna priateľka #Elena Ferrante: Geniálna priateľka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku