RTVS v roku 2020 poriadne prekvapí! Nakúpila seriálové hity

Verejnoprávna televízia sa zúčastnila prestížneho veľtrhu v Cannes, kde okrem iného ponúkala vlastnú tvorbu. Divákov však potešia programy, ktoré nakúpila.

, 25.10.2019 21:51
príbeh služobníčky, the handmaids tale,... Foto:
Príbeh služobníčky sa vráti na jar 2020 so 4. sériou. V príprave je aj spin-off seriál. Desivý svet Gileádu sa rozšíri.
3

Počas budúceho roka sa do vysielania dostanú zaujímavé seriály, filmy, ale aj dokumenty od renomovaných tvorcov. RTVS sa podarilo získať 3. sériu úspešného seriálového hitu Príbeh služobníčky a nové spracovanie kultového seriálu Anna zo Zeleného domu, detský seriálový hit Operácia Ouch a na budúcoročnú jeseň ich čaká 3. séria výpravného historického seriálu Katarína Veľká. Novinkou bude tínedžerský tanečný seriál z prostredia Parížskej opery – Nájdi ma v Paríži.

Z produkcie britskej BBC televízia získala do svojej knižnice dokumenty ako Dynastie, Serengeti, Sedem svetov, jedna planéta, Zem z vesmíru, ale aj najnovšie seriály. Predstavia sa Bedári a nedokončená novela Sandition od Jane Austenovej. Pokračovať bude Doktor z hôr – nové osudy, 2. séria seriálu Skôr než zomrieme a nový dramatický seriál Horskí záchranári.

RTVS medzinárodným vysielateľom predstavila z vlastnej hranej tvorby predstavila televíznu drámu Nero a Seneca, vianočnú rozprávku Čarovný kamienok a dokument Volanie.

Poľská PLUS TV, ktorá kúpila všetky predchádzajúce rozprávky z dielne RTVS, má záujem aj o licenciu na vysielanie Čarovného kamienka. O celovečerný dokumentárny film Volanie, zachytávajúci neopakovateľnú duchovnú atmosféru a mystiku pravoslávneho kláštora Počájivská lávra, prejavila záujem Česká televízia, katolícka televízia z Južnej Kórey a distribútor vo Francúzsku. Dokument sa v slovenských kinách objaví 31. októbra.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
3 debata chyba
Viac na túto tému: #The Handmaid´s Tale #RTVS #Príbeh služobníčky #oseriáloch #netflix