Prekvapenie na leto. Česká Prima pustí Slovákom minisériu o záchranároch

, 17.06.2019 07:00
seriál linka, Linka, prima,
Lákadlom novej minisérie je hviezdne nabité obsadenie. Prima zlákala najzvučnejšie mená českého šoubiznisu. Autor:

Už v pondelok Prima Plus uvedie v premiére 4-dielnu minisériu s názvom Linka, v ktorom sa objavia veľké herecké mená českej scény. Seriál nahliada do zákulisia života pracovníkov dispečingu tiesňovej linky.

Pôvodný český scenár približuje nielen osobný život ľudí, ktorí si ako profesiu zvolili pomoc ostatným, ale aj ich profesijné starosti. Osobné príbehy sa odvíjajú aj v rovine prípadov, ktoré záchranári riešia. Réžie sa ujal Jiří Chlumský v spolupráci s Martinom Koppom.

Hlavné postavy stvárni napr. Ivana Chýlková, Ondřej Brzobohatý, Martin Hoffmann, Martin Finger, Vladimír Kratina a ďalšie hviezdy českého hereckého neba. Práve vďaka nim a ich nasadenie získava seriál na presvedčivosti, a ako vysvetľuje Lucia Kršáková, riaditeľka výroby TV Prima: „Veríme, že seriál Linka sa stane u divákov rovnako obľúbeným, ako seriál Modrý kód. Sme radi za plné nasadenie všetkých, kto sa na príprave seriálu podieľajú. S ohľadom na dramatizáciu jednotlivých prípadov je jasné, že sa realita na dispečingu akékoľvek tiesňové linky od fikcie, ktorú v rámci seriálu ponúkame, líši. Vďaka dejovým skratkám v rámci príbehu veríme, že celý seriál bude zaujímavejšie pre diváka, ktorý určite pochopí, že realita by sa do času vymedzeného pre seriálový diel naozaj nezmestila. To však neznamená, že by v seriáli bola núdza o vtipné situácie a dialógy. Naopak, som zástancom názoru, že vo vypätých situáciách je práve humoru a nadhľadu potrebná dvojnásobne.“

Štyri epizódy sú vždy delené do jednotlivých prípadov. Počas jedného dielu sa tak diváci môžu tešiť na dva veľké uzavreté prípady plus drobnejšie výjazdy. Režisér Jiří Chlumský upozornil na to, že takmer filmársky prístup pri nakrúcaní seriálu dodáva celému projektu ďalší, nečakaný rozmer.

Seriál bude odvysielaný pomerne rýchlo, Prima Plus ponúkne dve epizódy týždenne, vždy v pondelok a stredu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Ondřej Brzobohatý #Prima PLUS #Ivana Chýlková #oseriáloch #seriál Linka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku