0

Niečo tu nesedí! Ďalšia chyba v Hre o tróny pôsobí absurdnejšie ako tie ostatné

, 07.06.2019 07:00
hra o tróny, game of thrones, kráľovo prístavisko,
Takto vyzeralo Kráľovo prístavisko v prvej sérii. Autor:

Kým ôsma séria provokovala fanúšikov vývojom deja, neskôr "bavila" aj chybami, ktoré sa v nej vyskytli. Už to nebolo len o káve alebo fľašou s vodou. Tá najnovšia sa tiahne celým seriálom.

Pozorní diváci si všimli snáď najväčšie zlyhanie tvorcov seriálu, ktorí sa zrejme spoliehali na fakt, že fanúšikovia majú krátku pamäť. Zjavne nie všetci.

Počas osemročného príbehu výrazne zmenili podobu hlavného mesta fiktívnej Západozeme – Kráľovho prístaviska, o ktoré sa celý seriál bojovalo. Práve v meste je totiž umiestnený povestný Železný trón, o ktorý sa usilovali mocné rody.

Ako predloha poslúžil chorvátsky Dubrovnik, v ktorom sa každú sezónu nakrúcali zábery a medzičasom sa z malebného mestečka stal vyhľadávaný turistický cieľ. Počas prvej sezóny vyzeralo hlavné mesto diametrálne odlišne ako na jeho konci.

Majestátne mesto bolo spočiatku prezentované ako dokonalá pevnosť na okraji mora s veľmi obmedzeným prístupom suchou nohou.

Prvé až príliš okaté nezrovnalosti nastali v závere šiestej série, keď Cersei predviedla jeden zo svojich najlepších krokov a vyhodila do vzduchu celý chrám aj svojimi nepriateľmi a jednou ranou sa zbavila nepohodlných náboženských fanatikov, ale aj členov rodiny.

Vtedajšie zábery prekvapili výraznejšou zmenou scenérie, ktoré prestali korešpondovať s prvou sériou.

Pohľad na Kráľovo prístavisko počas šiestej série.
Pohľad na Kráľovo prístavisko počas šiestej série. Autor: HBO

Korunu tomu nasadila ôsma a posledná séria, keď tvorcovia zmenili už aj tak zmenený pohľad zo šiestej série. Razom zmizlo celé pobrežie. Filmári potrebovali zavŕšiť pointu celého príbehu a predviedli obliehanie mesta a zároveň jeho vypálenie drakom a k tomu sa more, ktoré bolo pôvodne vyobrazené akosi nehodilo.

Pohľad na Kráľovo prístavisko počas ôsmej série.
Pohľad na Kráľovo prístavisko počas ôsmej série. Autor: HBO
Pohľad na Kráľovo prístavisko počas ôsmej série.
Pohľad na Kráľovo prístavisko počas ôsmej série. Autor: HBO

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Hra o tróny #Game of Thrones #oseriáloch