Táňu Pauhofovú uvidia aj Američania! Nový seriál im ukáže pád komunizmu

, 04.06.2019 07:00
Táňa Pauhofová
Hlavnú úlohu v novom seriáli z produkcie HBO stvárňuje Táňa Pauhofová. Autor:

HBO pokračuje v nakrúcaní lokálnej tvorby, tento rok sa diváci môžu tešiť na seriálovú lahôdku nabitú hviezdnymi menami. Bez vedomia čaká dvojitá premiéra. Prvé dve časti z celkovo šiestich bude mať špeciálnu prezentáciu na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch. Celý seriál diváci uvidia v novembri, pri príležitosti 30. výročia pádu komunistického režimu.

Šesťdielny seriál, ktorý je televíznym scenáristickým debutom Ondreja Gabriela, vznikol v réžii medzinárodne rešpektovaného Ivana Zachariáša (Pustina). Na seriáli sa ako odborný poradca podieľal aj spolupracovník CIA a svetovo uznávaný expert na špionážnu techniku ​​H. K. Melton alebo znalec operatívnych prostriedkov československej tajnej služby Daniel Povolný.

Bez vedomia pojednáva o profesionálnej huslistke Márii (Táňa Pauhofová), ktorá kedysi za dramatických okolností emigrovala do Anglicka z komunistického Československa, kde jej manželovi Viktorovi (Martin Myšička), hrozilo väzenie. Neskôr, roku 1989 začína Európou viať vietor zmien. Mária presvedčí Viktora k návšteve Prahy, skoro sa ale ukáže, že to bola tragická chyba.

Táňa
		Pauhofová ako  huslistka Mária v sérii
		Bez...
Táňa
		Pauhofová ako  huslistka Mária v sérii
		Bez...
+1Táňa Pauhofová ako 
		huslistka Mária v sérii
		Bez...

Uprostred štátu, ktorý Viktora evidentne stále pokladá za svojho nepriateľa, v krajine, ktorej sama už dávno nerozumie, a ktorá nerozumie jej, stojí Mária pred najväčšou výzvou svojho života. Netuší pritom, že nie je jediná, kto Viktora hľadá. Je tu ešte komunistická Štátna bezpečnosť, britská ambasáda a navyše ešte niekto ďalší. Niekto v pozadí.

Fanúšikovia sci-fi žánru jásajú. V novom...
Fanúšikovia sci-fi žánru jásajú. V novom seriáli sa objaví aj herec David Nykl, ktorý hral jednu z hlavných úloh v legendárnej Hviezdnej bráne: Atlantída. Autor: HBO

Práve preto, že sa Bez vedomia odohráva v predvečer a počas búrlivých politických zmien v Československu v roku 1989, je televízna premiéra Bez vedomia symbolicky stanovená na november 2019, kedy budú prebiehať oslavy 30. výročia Nežnej revolúcie. Bez vedomia má ambíciu ponúknuť úplne nový, netradičný pohľad na udalosti a dobu, ktoré priniesli Česku a Slovensku slobodu a demokraciu.

Bez vedomia bude mať premiéru v rovnaký deň vo všetkých teritóriách HBO Europe. Špionážna dráma bude tiež k dispozícii predplatiteľom HBO v Amerike prostredníctvom všetkých HBO platforiem. Pôjde teda unikátnu premiéru seriálu z nášho teritória, ktorý nemá doteraz obdobu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Táňa Pauhofová #HBO #oseriáloch #Bez vedomia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku