Kráľovná drakov s kávičkou. Hra o tróny pobavila obrovskou chybou

, 07.05.2019 07:00

Snáď neexistuje jeden seriál, v ktorom by tvorcovia nespravili okatú chybu. Buď v scenári alebo priamo v jednotlivých epizódach. Hra o tróny nie je výnimkou, hoci je to ťažko uveriteľné.

Seriál, ktorý doteraz razil cestu, premyslených scenárov, dialógov, scén vycibrených do posledného detailu, sa počas poslednej sériu už druhýkrát poriadne sekol. Samotné nakrúcanie trvalo desať mesiacov a ďalších niekoľko mesiacov sa filmári potrápili so špeciálnymi efektmi. Doteraz si seriál držal status akejsi čistoty a skalní fanúšikovia nenašli okaté chyby v jednotlivých scénach.

Prečítajte si recenziu štvrtej epizódy Hry o tróny v článku: Pravá Hra o tróny sa začala až teraz! Všetky pravidlá sa zmenili, prichádza zrada

Teraz je Hra o tróny pod neľútostným drobnohľadom a analyzuje sa každá scéna dúfajúc, že skrýva nejaký skrytý odkaz naznačujúci rozuzlenie celého boja o Železný trón. Nielenže je seriál pod neustálou paľbou hackerov, teraz sa ukazuje, že aj medzinárodní vysielatelia podkopávajú nohy samotnému HBO, ktoré do bezpečnosti investovalo značné prostriedky. Okrem tretej epizódy, všetky ostatné unikli na internet vždy niekoľko hodín pred oficiálnym vysielaním.

Nedočkaví fanúšikovia prahnúci po akomkoľvek náznaku deja si môžu ľahko vyhľadať zvraty, ktorými sa najnovšie epizódy len tak hemžia, avšak bez hlbšieho kontextu. Ďalším hutným sústom sú chyby filmárov. Prvá epizóda prekvapila, na pomery Hry o tróny, veľkým prešľapom, keď po príchode na Zimohrad Daenerys predviedla dva rozdielne účesy v jednej scéne. Filmári sa mierne chytili to vlastnej pasce, keď kráľovná drakov predvádza rôzne prepletené vlasové variácie a pri opakovaní jednej scény zabudli herečke Emilii Clarke vymeniť parochňu.

Nedeľná epizóda s názvom The Last of the Starks predviedla pomerne vtipnú chybu, keď na pár sekúnd sa v scéne, v ktorej prebiehali oslavy na Zimohrade, objavil na stole pred Daenerys téglik s kávou známej americkej značky.

Filmári si neustrážili finálny strih štvrtej...
Filmári si neustrážili finálny strih štvrtej epizódy. Použili scénu, v ktorom "účinkuje" aj káva. Autor: HBO

Oku pozorného diváka táto skutočnosť neušla a už niekoľko hodín po odvysielaní epizódy sa sociálnymi sieťami začalí šíriť vtipné koláže. Podobný kix sa stal ešte počas prvej série.

Už v nedeľu posledná séria pokračuje predposlednou epizódou, v ktorej dôjde k Poslednému boju o trónu medzi dvoma kráľovnami – Daenerys a Cersei.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Hra o tróny #Game of Thrones #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku