Expanzia do Česka je hotová! Joj Group už prevzala filmové stanice

19.03.2019 07:00
joj logo, joj,
JOJ Group dokončila prevzatie českých staníc. Autor:

Slovenská televízia JOJ Group dokončila kúpu Československej filmovej spoločnosti (ČSFS), ktorá má vo svojom portfóliu stanice CS film, CS mini, Horor film, WAR TV a Kinosvet a on-line videoportál Film popular. Transakciu schválila Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV).

Novým vlastníkom ČSFS je firma Slovenská produkčná, ktorá JOJ Group ovláda. „JOJ Group rozširuje portfólio svojich televíznych staníc v Českej republike. K JOJ Family a JOJ Cinema tak do skupiny pribudli stanice CS film, CS mini, Horor film, War TV, Kinosvet a online videoportál Film popular,“ oznámila JOJ.

JOJ Group už skôr uviedla, že na distribúciu kanálov sa nič nemení, budú naďalej k dispozícii prostredníctvom českých i slovenských operátorov. Skupina plánuje ďalšie investície do akvizícií a techniky na skvalitnenie vysielania zakúpených staníc.

Platené televízne stanice CS film, CS mini a WAR TV spolu s voľne dostupnou stanicou Kinosvet si v minulom štvrtom štvrťroku podľa údajov ATO-Nielsen Admosphere zaplo denne 257 000 divákov starších ako 15 rokov.

JOJ Group má vo svojom portfóliu sedem televíznych staníc – JOJ, PLUS, WAU, Rik, Ťuki TV, JOJ Cinema a JOJ Family a 20 internetových portálov. ČSFS predvlani zvýšila tržby o 2,5 percenta na 48,6 milióna korún. Zisk naopak klesol o pol milióna na 3,6 milióna korún.

#televízia JOJ #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku