Nakoniec sklamanie? Jednotlivé epizódy Hry o tróny 'prekvapujú' dĺžkou

, 13.03.2019 07:00
hra o tróny, game of thrones, 8 séria, posledná...
Lena Headey ako Cersei Lannister v 8. sérii Hry o tróny. Autor:

Už len štyri týždne delia fanúšikov Hry o tróny od premiéry prvej epizódy. Postupne sa odhaľuje aj dĺžka jednotlivých epizód a prichádza prvotné sklamanie.

Samotné nakrúcanie trvalo až desať mesiacov a patrilo medzi najväčšie produkcie v dejinách televízie. Prirodzene všetci očakávali, že aj posledná šestica epizód sa dočká predĺženej minutáže. Toto tvrdenie neskôr potvrdili aj samotní tvorcovia. Lenže, ako sa ukazuje, minimálne, prvé dve epizódy sa časovo skôr približujú klasickým častiam z minulých sezón.

Počas prvých šiestich sérii, keď jednotlivé sezóny mali po desať častí, tak ich dĺžka bola štandardná na úrovni priblížne 45 minút. Zmena prišla, keď sa prirútila siedma séria už len so siedmimi časťami. Kompenzácia pre divákov spočívala v dlhších epizódach.

Varys (Conleth Hill)
		v 8. sérii Hry o
		tróny.
Samwell Tarly (John
		Bradley) v 8. sérii Hry
		o...
+17Theon Greyjoy (Alfie
		Allen) v 8. sérii Hry
		o...

Blížiaca sa ôsma a záverečná séria okrem epického konca a sľubovaných scén, ktoré televízia ešte nezažila, mala priniesť extra dlhé epizódy. HBO hovorilo o poslednej sérii ako o šiestich samostatných filmoch.

Realita, ako sa ukazuje, nebude až taká bombastická, akoby mnohí očakávali. Televízia oficiálne potvrdila minutáž prvých dvoch epizód. Začiatok konca, teda prvá časť, bude mať 54 minút, druhá epizóda 58. Očakávania boli, že každá epizóda bude mať medzi 70 – 90 minútami.

Gwendoline Christie
		ako Brienne z Tarthu v
		8....
Nikolaj Costar-Waldau
		ako Jaime Lannister v
		8....
+10Peter Dinklage ako
		Tyrion Lannister v 8.
		sérii...

Neoficiálne informácie hovoria o tom, že zostávajúca štvorica už bude dlhšia. Tretia epizóda, v ktorej sa odohrá bitka o Zimohrad, ktorú nakrúcali dlhých 11 týždňov dosiahne rovných 60 minút čistého času.

Posledná trojka už však má omnoho zaujímavejšiu dĺžku. Štvrtá epizóda by mala mať už 78 minút a posledné dve časti zhodne 80 minút. Pre mnohých sú však tieto informácie veľkým sklamaním. Vzhľadom na obrovskú a náročnú produkciu predpokladali, že Hra o tróny sa rozlúči veľkolepejšie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Hra o tróny #Game of Thrones #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku