Bude viac kvalitných programov? Jojka skúpila české stanice

16.02.2019 07:00
joj logo, joj,
JOJ Group ohlásila výraznejšiu expanziu v Čechách. Autor:

Slovenská produkčná, ktorá vlastní niekoľko spoločností, ktoré sú držiteľmi licencií televíznych staníc JOJ Group, kúpila Československú filmovú spoločnosť (ČSFS), do ktorej patria televízne stanice CS film,CS mini, Horor film, WAR TV a Kinosvět a on-line videoportál Film popular. Firmy cenu neoznámili. Dokončenie akvizície je podmienené získaním potrebného súhlasu od českej Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV).

Platené televízne stanice CS film, CS mini a WAR TV spolu s voľne dostupnou stanicou Kinosvět si v minulom štvrťroku podľa údajov ATO-Nielsen Admosphere zaplo denne 257 000 divákov starších ako 15 rokov. JOJ Group má vo svojom portfóliu sedem televíznych staníc – JOJ, PLUS, WAU, Rik, Ťuki TV, JOJ Cinema a JOJ Family a 20 internetových portálov.

Niektoré médiá spájajú skupinu JOJ s finančnou skupinou J&T. „Skupina JOJ nie je súčasťou J&T Finance Group,“ povedala hovorkyňa skupiny J&T Monika Veselá.

„Sme radi, že do nášho portfólia pribudnú ďalšie etablované televízne stanice. Rozšírime tak svoju ponuku o zaujímavé programy, ktoré oslovujú stabilné cieľové skupiny divákov v Českej aj Slovenskej republike. Tešíme sa na rozvoj týchto staníc,“ uviedol Mojmír Mlčoch, člen predstavenstva JOJ group a manažér skupiny pre český televízny trh.

„Sme potešení, že sa podarilo nájsť strategického partnera, ktorý bude firmu podporovať v jej ďalšom raste, a želám novému budúcemu majiteľovi veľa úspechov,“ doplnil konateľ a majoritný spoločník Československej filmovej spoločnosti Leoš Pohl.

JOJ Group uviedla, že na distribúciu kanálov sa nič nemení, budú naďalej k dispozícii prostredníctvom českých i slovenských operátorov. Skupina plánuje ďalšie investície do akvizícií a techniky na skvalitnenie vysielanie novo zakúpených staníc.

ČSFS predvlani zvýšila tržby o 2,5 percenta na 48,6 milióna korún. Zisk naopak klesol o pol milióna na 3,6 milióna korún. Minuloročné výsledky firmy zatiaľ nie sú k dispozícii.

TV Pravda: Slovenský film fičí vpred, hovorí herec Jiří Mádl, ktorý z hviezdy bláznivých komédií vyrástol na filmára (vysielané 1.2.2019)

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízia JOJ #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku