Päť sekúnd a dosť. Ako Netflix bojuje proti obťažovaniu?

16.06.2018 07:00

Členovia filmových štábov spoločnosti Netflix majú zakázané na seba navzájom vrhať pohľady trvajúce dlhšie ako päť sekúnd. Firma tak reaguje na kampaň proti sexuálnemu obťažovaniu a zneužívaniu #metoo, napísal vo štvrtok britský denník The Sun.

Streamingová služba uviedla, že je „hrdá na cvičenie proti harašeniu“, ktorej sa jej produkčné štáby podrobujú.

Netflix opatrením reaguje na hnutie #metoo, ktoré otriaslo Hollywoodom a ktoré vážne ohrozilo výrobu seriálu Dom z kariet (House of Cards). Netflix kvôli obvineniam zo sexuálneho obťažovania ukončil spoluprácu s oscarovým hercom Kevinom Spaceym, ktorý v seriáli stvárnil hlavnú úlohu.

Nové pravidlá správania zahŕňajú popri zákaze zízať na seba dlhšie ako päť sekúnd aj zákaz dlhšieho objímania a zákaz flirtovania. Kolegovia sa takisto navzájom nesmú dožadovať svojich telefónnych čísel.

„Vedúci pracovníci nás prišli na schôdzku o obťažovanie poučiť, čo je vhodné, a čo nie. Pozerať sa na niekoho dlhšie ako päť sekúnd je považované za nechutné,“ potvrdil jeden z členov štábu seriálu Čierne zrkadlo (Black Mirror).

Nevhodné správanie kolegov má byť okamžite ohlásené. Zamestnanci si však z opatrení údajne robia srandu. Pozerajú sa na seba, počítajú do piatich a potom odvrátia oči, potvrdil zdroj.

#netflix #sexuálne obťažovanie #oseriáloch #MeToo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku