Česká Prima spustila krimi stanicu, na Slovensku nie je pre všetkých

, , 04.04.2018 07:00
TV Prima prima plus, televízia, telka, televízor,
Prima v Čechách expanduje, na Slovensku to v pláne nemá. Autor: ,

Televízia Prima v pondelok spustila svoj ôsmy televízny kanál nazvaný Prima Krimi. Program je zameraný prevažne na zahraničné seriály s detektívnou tematikou, časť obsahu prevezme zo stanice Prima Love. Prvý večer diváci videli premiéru filmu Dievča vo vlaku.

„Od Prima Krimi si sľubujeme väčšiu tematickú rozmanitosť našich kanálov a predovšetkým nárast podielu diváckej sledovanosti skupiny Prima, pretože cielime na širokú divácku skupinu,“ uviedol generálny riaditeľ FTV Prima Marek Singer.

Na programe novej stanice sú napríklad seriály Odpadlík, Vraždy v Midsomeri, Myšlienky vraha, Polícia New York, Kosti alebo novinka American Crime Story: Versace. Kanál Prima Love sa vráti predovšetkým k oddychovej tvorbe pre ženy, zameria sa na romantické seriály, filmy a telenovely.

Vysielanie v Čechách zaistí tretí digitálny multiplex Czech Digital Group, satelitní prevádzkovatelia, kábloví operátori vrátane UPC a internetovej televízie O2 TV alebo T-Mobile TV. Ako to je s novou televíziou na Slovensku? Primu Krimi si majú možnosť naladiť aj diváci na západnom a severnom Slovensku, televízia je dostupná cez DVB-T v treťom multiplexe. Dostupná je pre zákazníkov Skylinku, hoci neoficiálne. Ostatní slovenskí poskytovatelia televíziu nezaradili, zrejme pre dlhodobú snahu Primy stiahnuť sa úplne z územia Slovenska.

Prima prevádzkuje v Česku kanály Prima, Max, Love, Cool, Zoom a pre zákazníkov Skylinku vysiela kanál s posunutým programom Prima +1 a kanál Prima Plus pre územie Slovenska. Tam vysiela len počas večera aktuálnu pôvodnú tvorbu, počas dňa je televízia plná niekoľkoročných repríz. Ďalšiu expanziu na našom území neplánuje.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Prima #oseriáloch #Prima Krimi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku