Najväčšie hviezdy Hry o tróny sú na skok od Slovenska! Všetko je prísne tajné

, 18.02.2018 07:00

Nakrúcanie záverečnej série ságy sa poslednýkrát presunulo do chorvátskeho Dubrovniku, ktorý sa opäť mení na hlavné mesto Západozeme. Filmári sa mesta vrátili nakrútiť scény, v ktorých je ešte nedotknuté.

Takto sa zmenil Dubrovnik v seriáli na hlavné...
Takto sa zmenil Dubrovnik v seriáli na hlavné mesto Západozeme. Autor: HBO

Všetko nasvedčuje tomu, že prichádzajúca veľká vojna zasiahne aj Kráľovské prístavisko a čakajú ho ťažké chvíle. Túto teóriu potvrdzuje aj stavba „druhého“ Dubrovniku v írskom Belfaste, kde už niekoľko mesiacov vznikajú kulisy, ktoré sa doteraz v takej mierke nerealizovali. Ich stavba sa chýli ku koncu a je jasne vidieť, že to budú uličky hlavného mesta. Hovorí sa, že by sa mali nakrúcať scény, v ktorých nad mestom bude krúžiť Nočný kráľ s drakom Viserionom a vypáli ulice mesta. Samozrejme, tak rozsiahle deštrukčné scény úrady nedovolili nakrúcať v reálnom Dubrovniku a tak tvorcovia prišli s vlastným riešením.

Práce v Írsku rýchlo napredujú, aby bolo všetko pripravené, kým sa dotočí v reálnom Dubrovniku. Tam sa v predchádzajúcich dňoch rozložil štáb a spolu s ním prišli aj vybrané najväčšie hviezdy seriálu. Miestne noviny Dubrovnik Times sú filmárom v pätách a napriek prísnym bezpečnostným opatreniam sa podarilo ukoristiť zaujímavé fotky. Filmári tentokrát využijú Dubrovnik len minimálne. Nakrúcanie bude prebiehať len niekoľko dní.

Posledné nakrúcanie v Dubrovniku sprevádzajú...
Posledné nakrúcanie v Dubrovniku sprevádzajú prísne tajné opatrenia. Na miesta, kde sa pohybujú hviezdy sa nikto nedostane. Autor: Dubrovnik Times
Hradby starobylého mesta sa hemžia ochrankármi,...
Hradby starobylého mesta sa hemžia ochrankármi, aby zabránili nežiaducemu narušeniu nakrúcanie. Ich snaha je márna. Zvedaví fanúšikovia si našli vždy spôsob, ako odfotiť tajné zábery. Autor: Ivana Smilovic/Dubrovnik Times

Na nakrúcaní v Chorvátsku bolo možné vidieť Kita Harringtona (Jon Snow), Emiliu Clarku (Daenerys), tí len niekoľko dní predtým absolvovali produkciu na Islande. A samozrejme v Dubrovniku nechýbala Lena Headey (Cersei Lannister) v novom kostýme. Prítomnosť troch hercov vzbudzuje ešte väčšie otázky a to najmä to, prečo títo hlavní nepriatelia sa ocitli na jednom mieste a najmä v Kráľovskom prístavisku, keď by mali tiahnuť na sever proti Armáde mŕtvych.

V Chorvátsku sa objavil Kit Harrington (Jon) aj...
V Chorvátsku sa objavil Kit Harrington (Jon) aj Emilia Clarke (Daenerys). Herečka je opretá o zábradlie pri štábe. Autor: Tonči Plazibat
Herec Kit Harrington (Jon) počas nakrúcania.
Herec Kit Harrington (Jon) počas nakrúcania. Autor: Ivana Smilovic/Dubrovnik Times
Fanúšikom sa podarilo ukoristiť pohľad na nový...
Fanúšikom sa podarilo ukoristiť pohľad na nový kostým Cersei. Autor: Ivana Smilovic/Dubrovnik Times
Kit Harrington počas nakrúcania.
Kit Harrington počas nakrúcania. Autor: Tonči Plazibat

Obrovské scény sa nakrúcali pred dvoma týždňami v Írsku, kde prebiehala veľká bitka pri Zimohrade. Nechýbal oheň a stovky komparzistov. Názory nato, čo sa nakrúcalo sa rôznia. Jedna teória hovorí o tom, že mŕtvi narazili na prvú prekážku v ťažení na juh a Zimohrad musel padnúť. Druhá hovorí o zrade. Kráľovná Cersei sa netajila tým, že chce zradiť Jona a Daenerys a cestou na sever si jej armáda má podmaniť zbytok neposlušnej krajiny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Lena Headey #Emilia Clarke #Hra o tróny #Kit Harrington #Dubrovník #Game of Thrones #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku