Účet za Spaceyho škandál? Netflix zaplatil 39 milónov, aby sa ho zbavil

, 24.01.2018 07:00
house of cards, dom z kariet, kevin spacey,...
Netflix sa rozhodol, že sa Spaceyho zbaví. Poriadne zato zaplatil. Autor:

Sexuálny škandál okolo Kevina Spaceyho má ďalšiu dohru. Netflix vyčíslil sumu, ktorú musel zaplatiť zato, že ho úplne vymaže zo svojich projektov.

O konkrétnej sume sa dlho špekulovalo, v podstate hneď od prevalenia škandálu. Netflix Spaceyho vyhodil zo seriálu Dom z kariet (House of Cards), z čoho mal profitovať skôr herec ako streamovací gigant. Údajne hercova zmluva obsahovala klauzulu, ktorá vylučovala rozviazanie spolupráce na základe vyhadzovu zo strany Netflixu. Jednoducho povedané, za prípadnú ujmu Spaceyho museli vyplatiť.

„Vďaka“ škandálu bola na dlhé mesiace pozastavená celá produkcia záverečnej série Domu z kariet, musel sa kompletne prepisovať scenár, ten pôvodný, rátal s účasťou Spaceyho. Nakrúcanie bez Spaceyho prebieha od začiatku tohto roka.

Ešte väčšie problémy tento škandál spôsobil tvorcov filmu Gore, ktorý produkoval Netflix. Tento film bol už nakrútený a v postprodukčnej fáze. Netflix sa aj napriek tomu rozhodol, že hriešneho herca vymaže z hotového diela. Narýchlo sa teda všetky jeho scény narýchlo pretáčali a film sa digitálne upravoval. Spaceyho nahradil herec Christopher Plummer.

Netflix len pred pár dňami zverejnil ekonomické výsledky za minulý rok a pri tej príležitosti sa dotkol aj tento nepríjemnej témy. Výsledná suma za vymazanie Spaceyho z histórie Netflixu je závratná. Celkovo to stálo 39 miliónov dolárov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku