Konečne poriadny hororový seriál. Pochutí si na detskej duši a nevinnosti!

, 06.06.2019 07:00
NOS4A2, zachary quinto,
Záber zo seriálu NOS4A2. Autor:

Televízia AMC, ktorej doteraz skôr dominovali zombie seriály, exkluzívne prináša na Slovensku desivú novinku a ožije hororová legenda. K nedávno odštartovanej 5. sérii Fear the Walking Dead sa vo štvrtok večer o 22:00 pridá NOS4A2.

Fanúšikovia strašidelných príbehov sa môžu tešiť na snový svet, v ktorom je najchutnejším pokrmom nevinná detská duša a najdesivejším miestom nemenná Vianočná ríša. Seriál NOS4A2 vznikol na základe rovnomenného bestselleru od spisovateľa Joa Hilla, ktorý je synom kráľa hororu Stephena Kinga a sám úspešným spisovateľom.

Hlavný „hrdina“ Charlie Manx je charizmatický, nesmrteľný tvor, ktorý sa živí dušami unesených detí. To, čo z nich po jeho hostine zostane, umiestňuje vo svojej zvrátenej, zamrznutej dedinke zvanej Vianočná ríša. Nešťastníci, ktorí v nej uviazli, deň čo deň prežívajú Štedrý deň a nešťastie a smútok majú zakázaný.

Proti Manxovi a jeho čudnému svetu sa však postaví mladá hrdinka Vic McQueenová. Má pred sebou posledný ročník strednej školy a cez prázdniny pomáha svojej matke s upratovaním v domoch miestnej honorácie v mestečku Haverhill. Desí ju predstava, že by sa namiesto štúdia na vysnívanej vysokej škole mala živiť podobným spôsobom.

Hlavnú úlohu v seriáli NOS4A2 stvárni Zachary...
Hlavnú úlohu v seriáli NOS4A2 stvárni Zachary Quinto, známy z filmovej série Star Trek. Autor: Zach Dilgard/AMC

Túži hlavne uniknúť z domu – jej rodičia sa stále hádajú, v rodine chýbajú peniaze a otec priveľa pije. A tak často nasadne na svoju milovanú motorku a preháňa sa po lesných cestách, aby si vyčistila hlavu. Pri jednom z takýchto výletov narazí na polozrútený most, ktorý ju privedie až k Charliemu Manxovi.

Mladá nádejná umelkyňa vďaka svojmu výraznému talentu zistí, že má nadprirodzenú schopnosť nachádzať stratené veci a dokáže Charlieho sledovať. Hanblivá a trochu asociálna Vic bude musieť vynaložiť celú svoju odvahu, zmysel pre humor aj nezdolnosť, ak chce stratené duše zachrániť z Manxových pazúrov. Bude však mať čo robiť, aby sa jeho obeťou nestala aj ona sama.

Premena herca Zacharyho Quinta na desivú...
Premena herca Zacharyho Quinta na desivú postavu trvala niekoľko hodín. Autor: AMC

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#oseriáloch #NOS4A2
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku