Provokácia? Hviezda seriálu o drogách prišla na súd s bossom, ktorého hrá

30.01.2019 07:00
narcos mexico, narcos, Alejandro Edda
Netflix aktuálne pripravuje druhú sériu seriálu Narcos: Mexico. Autor:

Herec Alejandro Edda, ktorý v televíznom seriáli Narcos: Mexico hrá Joaquína Guzmána prezývaného El Chapo, sa prišiel pozrieť na súdny proces so skutočným drogovým bossom.

Podľa amerických médií sa predstaviteľ jednej z hlavných úloh seriálu v pondelok prekvapivo objavil na súdnom pojednávaní, hlavou kývol na Guzmána, ktorý sa obratom pousmial a naňho žmurkol.

Proces s narkobossom sa začal v novembri a vpred ide o niečo rýchlejšie, ako sa predpokladalo. Prokuratúra by mohla uzavrieť dokazovanie ešte tento týždeň. Obe strany by tak mohli predniesť svoje záverečné reči už budúci týždeň. Nie je jasné, koľko času bude potrebovať porota na vynesenie rozsudku ani kedy by v prípade odsúdenia mohol byť Guzmánovi vymeraný trest.

„Vyzeral šťastne,“ povedal Guzmánov právnik William Purpura, ktorý svojho mandanta upozornil na zvláštneho hosťa sediaceho v sále. S búšiacim srdcom a spotenými rukami sa aj tridsaťštyriročný herec Edda pozrel Guzmánovi do očí.

„Pozrel sa na mňa a žmurkol,“ opísal herec, pôvodom tiež Mexičan, tento „surreálny“ moment. Neskôr sa Edda stretol tiež s Guzmánovou ženou Emmou Coronelovou a jeho obhajcom. Podľa médií Edda povedal, že Guzmán je vinný a musí byť odsúdený.

Šesťdesiatjeden­ročný Guzmán opakovane povedal, že by svoj životný príbeh rád videl v knižnej alebo filmovej podobe. Seriál Narcos: Mexico, ktorý prináša pohľad na mexický obchod s drogami, vysiela od polovice novembra Netflix. Teraz sa v Mexiku točí druhá séria.

Mal Tomáš Maštalír strach pri nakrúcaní Trhliny? Čo ho desilo? Pozrite si exkluzívne video na TV Pravda!

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku