Šok. Hviezda NCIS opustila seriál kvôli fyzickým útokom

, 23.05.2018 07:00

Nie je ničím výnimočným, keď herci opúšťajú seriály, v ktorých dlhodobo účinkujú. Buď sú unavení z jednej úlohy alebo nechcú byť spájaní s jedným charakterom. Televízie sú si vedomé toho, ako citlivo vnímajú diváci odchod obľúbenej postavy a snažia sa udržať herca, čo najdlhšie na obraze. Je však mnoho prípadov, keď dohoda nie je možná a hviezda trvá na odchode. To je aj prípad herečky Pauley Perrette, ktorá po 15 rokoch dala zbohom seriálu NCIS: Námorný vyšetrovací úrad.

Herečka Pauley Perrette dala NCIS zbohom po 15...
Herečka Pauley Perrette dala NCIS zbohom po 15 rokoch. Autor: CBS

Spočiatku sa mohlo zdať, že po dlhých 15 sezónách je prirodzené, že herečka chce okúsiť aj iný typ úlohy, ako byť len zaškatuľkovaná ako pojašená Abby Sciutová. Televízia CBS o jej odchode informovala ešte pred štartom spomínanej 15. série, aby prilákala divákov na sledovanie poslednej série s ich obľúbenou postavou.

NCIS si stabilne udržuje nadpriemernú sledovanosť, hoci s pribúdajúcimi rokmi postupne jeho výkon prirodzene klesá. Stále to však stačí nato, aby televízia produkovala ďalšie a ďalšie série. V súčasnosti sa už vymenilo takmer celé obsadenie s výnimkou hlavnou hviezdou Markom Harmonom, ktorý sa upísal aj k účinkovanie v pripravovanej 16. sérii.

Scenáristi mali teda dostatok času sa rozhodnúť, ako Abby vyprevadia z deja kriminálky. Počas jej májovej poslednej epizódy to vyzeralo tak, že nedostane happy end. Pri vyšetrovaní prípadu sa dostala do prestrelky a ťažko zranená bojovala o život. Jej kolega toľko šťastia nemal a práve to bolo pre Abby hnacím motorom pre odchod z útvaru námorného vyšetrovania. Zo svojich zranení sa dostala, lenže potrebovala dať spravodlivosti nový rozmer.

Nakoniec teda Abby odkráčala ako hrdinka. Lenže po odvysielaní inkriminovanej epizódy sa herečka podelila so svetom s jej reálnymi pohnútkami, prečo dala úspešnému seriálu zbohom. Za všetkým je opakované fyzické násilie, ktorého bola obeťou. Na sociálnej sieti sa rozhovorila o tom, že bola obeťou mediálnej mašinérie, ktorá jej dlho nedovolila povedať pravdu. Hoci herečka (radšej) nekonkretizovala konkrétneho páchateľa, veľmi otvorene hovorí o tom, ako musela roky mlčať o rôznych praktikách.

Postava Abby takmer zomrela vo svojej poslednej...
Postava Abby takmer zomrela vo svojej poslednej epizóde. Nakoniec prežila a zvolila si vlastnú cestu hľadania spravodlivosti. Autor: CBS

Svojim mlčaním chránila nielen svojich kolegov, ale aj štáb seriálu. Trpela opakované útoky alebo hrozbu mediálnej mašinérie bez morálky a zábran, ktorá mohla šíriť falošné informácie o nej. Po rokoch sa jej teraz podarilo vyslobodiť a dáva bodku za celou touto nepríjemnou kapitolou svojho života. Herečka v súčasnosti nie je súčasťou žiadneho pripravovaného seriálu a bude podporovať rôzne programy zaoberajúce sa šikanou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#oseriáloch #NCIS #Pauley Perrette
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku