Toto bola bomba! Diváci dostali top epizódu Teórie veľkého tresku za posledné roky

, 05.11.2018 07:00
teória veľkého tresku, big bang theory,...
Halloweenska epizóda priniesla výmenu úloh. Howard parodoval Sheldona, ktorému to dlhší čas nedochádzalo. Autor:

To, že obľúbená Teória veľkého tresku sa chýli k svojmu záveru nie je žiadna novinka. Rovnako nie je novinka, že tvorcovia nerezignujú na humor v rámci poslednej dvanástej sezóny. Práve naopak.

Mnohí skalní diváci už dávno kritizujú tvorcov, že zo seriálu sa vytratilo čaro z prvých sezón a neraz hovoria, že seriál sa mal skončiť minimálne po ôsmej sérii. Nič to nemení na fakte, že aj napriek ostrej kritike boli všetky série mimoriadne sledované a preto televízia CBS nemala dôvod na ukončenie nakrúcania.

Práve naopak. S pribúdajúcimi sezónami musela hľadať cesty, ako čo najdlhšie udržať sitkom na obrazovkách. Rastúca neochota hercov zotrvať v ikonických úlohách vždy zachránila vyššia hodnota nových zmlúv a postupne sa z hercov stali najlepšie zarábajúcimi seriálovými hviezdami. Dokonca sa hlavná päťka rozhodla znížiť si honoráre, aby mohli vzrásť platy aj ich dvom ženským kolegyniam, ktoré sa k seriálu pridali neskôr. Reč je o Mayim Bialik (Amy) a Melisse Rauch (Bernadette).

Všetko má svoj koniec a pred štartom aktuálnej dvanástej série oznámil herec Jim Parsons (Sheldon) úmysel zavesiť túto legendárnu postavičku na klinec a nepokračovať v nakrúcaní. Bolo to v čase, keď stanica CBS intenzívne rokovala o nových podmienkach zmlúv a hovorilo sa o tom, že chce dosiahnuť dohodu, aby sa nakrútili ďalšie dve série a Teória veľkého tresku by mala garantovanú budúcnosť do konca štrnástej sezóny.

Autor seriálu Chuck Lorre však po Parsonsovom oznámení nebol ochotný pokračovať v tvorbe seriálu. Teória veľkého tresku bez Sheldona by nemala význam. Padol verdikt, že nakrúcanie sa skončí touto sezónou.

Posledná séria Teórie veľkého tresku sa vracia...
Posledná séria Teórie veľkého tresku sa vracia k humoru, ktorý diváci milovali počas prvých sezón. Autor: CBS

Tvorcovia chcú urobiť z posledných príbehov naozaj veľkú udalosť a treba dodať, že od začiatku konca je poznať, že povestný humor je naozaj späť. Špeciálna halloweenska epizóda, ktorá sa vysielala pred pár dňami, patrila k tomu najlepšiemu, čo sitkom za posledné roky ponúkol a sledovanosť poskočila vyššie o 10%.

Nie je tajomstvom, že krivka obľúbenosti zaznamenala pokles s príchodom poslednej série na pomery tohto seriálu. Nové epizódy sleduje v priemere už „len“ 12 miliónov divákov. Špeciálnu sviatočnú epizódu si pozrelo o milión divákov viac.

A dôvodom na salvy smiechu bolo viac ako dosť. Obľúbený sviatok plný strašidiel a kostýmov okorenil Howard, keď sa prezliekol za Sheldona a dokonale ho imitoval, pričom úzkoprsý génius netušil, že si z neho uťahuje. Výkon herca Simona Helberga bol priam dokonalý, že bolo vidno, že tvorcovia ponechali reálny smiech zúčastnených kolegov priamo v epizóde.

Sheldon však nenechal na pomstu dlho čakať a spolu s manželkou Amy sa prezliekli za Howarda a Bernadette a slovná prestrelka sa mohla začať. Tvorcovia a herci sa poriadne vybúrili na poslednej halloweenskej epizóde, ktorá bola skvelou pripomienkou starých dobrých čias legendárneho sitkomu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Teória veľkého tresku #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk