Novú Hru o tróny nezastavila ani korona! Plány na premiéru sa nemenia

, 23.10.2020 07:00
hra o tróny, game of thrones, draky, drogon,...
Nový seriál plný drakov sa dostane k divákov v roku 2022. Autor:

Celosvetová pandémia koronavírusu je spájaná skôr s negatívnymi dopadmi, no má aj pár dobrých následkov. Týka sa to najmä seriálov, ktoré sa len pripravujú do vysielania. Ich tvorcovia dostali totiž nečakaný priestor na aktívnejšiu prípravu.

Drvivá väčšina seriálov musela pozastaviť svoju produkciu, čo sa prejavilo v počte nakrútených častí. Najnovšie série sú skrátené a reštart nakrúcania nastáva len veľmi pomaly. Avšak HBO je nateraz spokojné.

Nový spin-off seriál s názvom House of the Dragon je v aktívne predprodukcii. Dátum premiéry sa rozhodne nebude posúvať, ako pri iných filmoch a seriáloch. Stále platí rok 2022. Výhodou pre tvorcov je, že mali neobvyklý priestor sa venovať písaniu scenárov, hľadaniu lokácii na nakrúcanie a najmä spustiť kasting pre jednotlivé postavy.

Nový seriál seriál, ktorý ukáže občiansku vojnu v Západozemi v časoch, keď jej vládol rok Targaryenovcov a obloha bola plná drakov tak úspešne napreduje. Dokonca je známe už aj prvé meno herca jednej z hlavných úloh. Britský herec Paddy Considine si zahrá kráľa Viserysa Targaryena. Ostatné úlohy zatiaľ čakajú na obsadenie. S prvou klapkou sa ráta v priebehu budúceho roka.

Televízia HBO si objednala rovno plnohodnotnú 10-dielnu prvú sériu, po tom, čo nečakane zrušila pôvodne zamýšľaný seriál s názvom Bloodmoon. Nakrútil sa dokonca aj pilotný diel, ktorý kompetentní zamietli a upustili od celého námetu.

Tento seriál mal ukázať príbeh tisíce rokov pred udalosťami z pôvodného seriálu. Malo ísť o zlatý vek Západozeme, do ktorého sa začala vkrádať úpadok a najmä príchod zimy a teda Nočného kráľa so svojou nemŕtvou ľadovou armádou.

Záver 7. série Hry o tróny. V podobnom tóne sa mal niesť aj zrušený spin-off s názvom Bloodmoon.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#oseriáloch #Hra o tróny #House of the Dragon #Game of Thrones
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku