Tvrdý dozvuk koronavírusu! Milióny divákov sa nemusia dočkať svojho seriálu

, 25.06.2020 07:00
this is us,
Premiéra dlhoočakávanej piatej série This is Us sa nedá očakávať v najbližších mesiacoch. Autor:

Dozvuky pandémie, ktorá obrovským spôsobom paralyzovala aj televízny svet budú diváci po celom svete pociťovať ešte veľmi dlho. Pôvodne sa predpokladalo, že pôjde o krátkodobý výkyv. Ešte aj v roku 2021 sa budú televízie spamätávať.

To platí aj pre najväčšie seriálové hity ako je aj This is Us. Televízia NBC stihla ukončiť nakrúcanie štvrtej série pred vypuknutím krízy v USA. V tom čase si všetci mysleli, že po pár týždňoch bude vo všetkom a bežný televízny život sa vráti späť. Nestalo sa. Jedinou výhodou bolo, že aj najnovšia séria mala iba 18 častí a tak produkcia končila v prvých mesiacoch tohto roka a poriadne poprepletaný príbeh rodiny Pearsonovcov dostal pôvodne zamýšľanú bodku štvrtého roka vysielania.

Trailer k 4. sérii This is Us.

Práve pri This is Us je veľmi dôležité, aby bola zachovaná kontinuita, akýkoľvek výkyv alebo skrátenie série by celému dielu, ktoré je premyslené do posledného detailu, veľmi ublížilo. V zámorí však uvoľňovanie opatrení prichádza veľmi pozvoľne a televízie očakávajú reálny reštart nakrúcania možno až na jeseň. Napríklad také britské produkcie sú na tom omnoho lepšie a aj napriek vyhrotenej situácii sa herci a štáb vrátia na pľac v priebehu najbližších týždňov. Táto správa je dôležitá najmä pre Netflix, ktorý tam reštartuje Zaklínača, Korunu, Sexuálnu výchovu.

Americké televízie v tomto smere ťahajú za kratší koniec. Tam sa má nakrúcať naplno už v júli, aby všetko bolo pripravené na septembrový štart novej sezóny. Tento rok bude všetko inak a dotkne sa to aj This is Us, ktorého piata séria sa tradične očakávala v septembri tohto roka.

Televízia NBC ohľadom jesene je veľmi opatrná a pripravila si plán B, teda rôzne reprízy a v prípade, že sa v lete situácia vylepší, bude môcť operatívne zaradiť štart novej sezóny na skorší termín, ako je január 2021.

Zo zákulisia seriálu presakujú informácie, že len samotné nakrúcanie piatej série by sa malo začať až v januári, tým pádom samotné vysielanie niekedy počas budúcoročnej jari, teda v čase, keď štandardne končia jednotlivé série This is Us. Diváci sa zrejme musia pripraviť možno na rok trvajúcu pauzu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#This is Us #oseriáloch #koronavírus #koronakríza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku