0

Hra o tróny sa predviedla! Boj s Nočným kráľom bolo spektakulárne divadlo

, 30.06.2019 07:00
hra o tróny, game of thrones, arya,
Arya sa stala hrdinom celej epizódy, hoci prím mal hrať Jon a Daenerys. Autor:

Tretia epizóda ôsmej série Hry o tróny bola v mnohom zlomová a najmä to bola najočakávanejšia časť. Len málokto tušil, že koniec zmení všetko.

Režisérom epizódy s názvom The Long Night bol Miguel Sapochnik, ktorý má na svedomí tie najlepšie časti, ktoré seriál predviedol. Tvorcovia mu verili a zverili mu do rúk nakrútenie priam nemožných scén, ktoré sa doteraz nikdy v televízii nerealizovali.

Ich vidina bola veľkolepá, priam filmová. Napriek rekordnému 90-miliónovému rozpočtu, to bolo stále málo. Tlak na produkciu bol obrovský. Rozsah celej epizódy bol enormný. Hoci sa produkoval „film“, pracovalo sa seriálovým spôsobom. Teda tlak na rýchlosť, málo času a pritom všetko muselo byť dokonalé.

Takmer 82-minútová epizóda sa produkovala tri mesiace. Jedenásť týždňov patrilo nočnému nakrúcaniu, ktoré bolo neraz na hranici ľudských možností. Vo výsledku toto dielo je priam dokonalé. Udivuje najmä efektami. Dej prekvapil najmä v závere, keď padol Nočný kráľ s jeho armádou mŕtvych. Fanúšikovia si márne mysleli, že práve Nočný kráľ bude tým hlavným zloduchom seriálu. Tvorcovia ich v tejto nevedomosti nechali od začiatku vysielania.

HBO zverejnilo exkluzívny pohľad do zákulisia príprav tejto epizódy a diváci majú jedinečnú šancu vidieť mravčiu prácu obrovského štábu a ich maximálne úsilie priniesť im na obrazovky bitku o Zimohrad, ktorá sa zapísala do histórie televíznej zábavy.

Nočný
		kráľ prišiel efektne, skrytý v snehovej...
Sansa a
		Tyrion v dojemnom momente uvedomujúc si...
+1Najtemnejšia epizóda
		priniesla aj očakávaný...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Hra o tróny #Game of Thrones #oseriáloch