Černobyľ s poslednou epizódou zničil konkurenciu a prekopal históriu

, 12.06.2019 07:00
seriál černobyľ, černobyľ,
Mrazivý vizuál. Černobyľ púta pozornosť desivými pohľadmi na výbuch jadrového reaktora. Divák sa "dostane" na miesta, ktoré nikdy neuvidí. Autor:

Pred týždňom HBO odvysielalo poslednú epizódu svojho najväčšieho hitu posledných rokov. Černobyľ ukázal súdny proces s vinníkmi tragédie a bolo to peklo.

Piata epizóda s názvom Vichnaya Pamyat bola zároveň najdlhšou. Trvala 72 minút a počas nich diváci videli, v skrátenej verzii, vysporiadanie sa s trojicou obvinených. Zároveň prostredníctvom postavy Legasova sa mohli detailne poučiť a pochopiť princíp fungovanie a zlyhania jadrového reaktora. Černobyľ aj pred koncom pokračoval v edukatívnej misii a publikum sa dozvedeli tonu nových informácií, o ktorých ani možno ani netušili ako fungujú.

Mimoriadne silná epizóda lomcovala emóciami, najmä pri rekonštrukcii celej tragédie, keď sa ukázalo zas a znova ľudské zlyhanie a odporný charakter Anatoly Dyatlova, ktorý do poslednej chvíle neváhal klamať a obhajovať sa. Záverečný prológ o reálnych osudoch reálnych ľudí patril medzi top momenty celého seriálu, keď si každý jeden mohol uvedomiť rozsah tragédie, ktorá bola spôsobená ľudskou hlúposťou, chamtivosťou, neprofesionalitou a absolútnou nevzdelanosťou.

Hodnotenie seriálu na imdb.com prekonalo všetky rekordy. Aktuálne je na hodnote 9.6, čím sa zaradil medzi najlepšie seriály sveta. Posledná epizóda však prepísala všetky rekordy. Má neuveriteľné skóre 9.9. To sa podarilo len štyrom epizódam Hry o tróny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Černobyľ #HBO #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku