0

Strach zo smrti, ale aj zrada. Aké bolo zákulisie druhej časti Hry o tróny?

, 23.06.2019 07:00
hra o tróny, game of thrones, daenerys, emilia...
Druhá epizóda bola mimoriadne ťažká pre Daenerys. Jej predstava o pobyte na Zimohrade bola úplne iná. Autor:

Druhá epizóda poslednej série Hry o tróny v mnohom prekvapila. Nekonali sa jatky, skôr mala pozvoľný priebeh a pokračovala v budovaní temnej atmosféry. Všetci s napätím čakali na tretiu časť, ktorá bola v celej záverečnej sérii zlomová.

Pokračovanie ôsmej série v podobe druhej časti bola zároveň druhá najkratšia epizódy. Zostávajúce štyri sa už ďaleko prehupli cez hodinovú stopáž. Epizóda s názvom The Knight of Seven Kingdoms pokračovala v temnejšom tóne. Daenerys si čoraz viac uvedomovala, že Sever jej nikdy patriť nebude. Videla oddanosť miestnych, ktorí vzhliadali k Jonovi, Sansa matke drakov tiež nedarovala. Navyše na prah Zimohradu už pochodovala státisícová armáda mŕtvych.

Druhá
		epizóda bola mimoriadne ťažká pre...
Jaime ako
		člen klanu Lannisterovcov - úhlavných...
+2Jon sa spočiatku
		Daenerys vyhýbal, odhaleniu...

Táto časť priniesla dôležité odhalenie o Nočnom kráľovi. Ukázalo, že má záujem len o Brana ako trojokú vranu. Práve on bol studnicou spomienok, ktorú chcel ľadový nepriateľ vymazať a zároveň si podmaniť všetko živé. A najmä záver epizódy priniesol rozuzlenie medzi Jonom a Dany, keď sa dozvedela pravý pôvod svojho milovaného. Tento fakt medzi nich nezvratne vrazil klin a rozdelil ich. Hoci spolu bojovali bok po boku, koniec ich príbehu začínal naberať tragický koniec.

Tesne pred koncom ešte zaznela ikonická rozlúčková pieseň Jenny of Oldstones. Išlo o dojemný moment, keď sa mnohé postavy zmierili medzi sebou, ale aj s osudom, ktorému museli onedlho čeliť na bojovom poli.

Pozrite si unikátny pohľad do zákulisia epizódy, v ktorej tvorcovia hovoria o svojich pohnútkach vytvoriť a posunúť postavy smerom, ktorým sa vydali.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Hra o tróny #Game of Thrones #oseriáloch