0

Majestátny príchod a lietanie na drakoch. Obzrite sa za začiatkom Hry o tróny

, 16.06.2019 07:00
hra o tróny, game of thrones, jon, daenerys,...
V prvej epizóde sa divákom splnil niekoľkoročný sen. Videli lietať spoločne na drakoch Jona Sneha a Daenerys. Autor:

Poslednú sériu Hry o tróny poňalo HBO naozaj veľkolepo. Aspoň sa to na začiatku tak zdalo. Prvá epizóda ôsmej série v mnohom prekvapila. Ešte pozitívne.

Pred samotným štartom záverečnej šestice epizód bola zvedavosť a najmä očakávania vybičované na maximum. Prvá epizóda však priniesla veľmi striedmy začiatok konca. Nekonali sa krkolomné zvraty, zubatá vo veľkom nekosila. Aj napriek tomu epizóda s názvom Winterfell pôsobila majestátne.

Všetky články o Hre o tróny si môžete prečítať tu!

Daenerys s Jonom a veľkou armádou prišla na Sever, aby sa všetci spoločne postavili prichádzajúcej armáde mŕtvych. V náznakoch sa začali odohrávať vzostupy a pády jednotlivých postáv. Kým pre dračiu kráľovnú sa začali krušné časy, sila Severu a Sansy začali stúpať.

Herec
		Kit Harrington ako Jon Sneh na novej...
Zime je tu!
		Posledný boj o Západozem sa rozpúta...
+9Posledná séria Hry o
		tróny štartuje v nedeľu (u...

Na prvý pohľad udrel do očí vyšší rozpočet, ktorý stanica filmárom schválila. Zábery pôsobili filmovo a veľkolepo, čo len podporovalo napätie pred ďalšími epizódami. Najsilnejším momentom bolo lietania na drakoch. Jon po prvýkrát okúsil silu ohnivým monštier.

Pre mnohých bola prvá časť prekvapením, nenaplnili sa predpovede o tom, že budú padať hlavy od prvej minúty. Tvorcovia zvolili jemnú a postupnú cestu, len málokto očakával, aký smer naberie druhá polovica série.

HBO postupne odtajnilo aj zákulisie celého nakrúcanie. Diváci tak mali možnosť vidieť názory tvorcov, ale ojedinelé zábery z celého procesu výroby.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Hra o tróny #Game of Thrones #oseriáloch