Nočný kráľ vyhral? Hra o tróny ukázala šokujúce pohľady na koniec seriálu

, 01.03.2019 07:00

Okolo ôsmej a záverečnej série Hry o tróny začína byť poriadne horúco. Len škoda, že HBO týra nedočkavých fanúšikov a stále nezverejnilo plnohodnotný trailer, ktorý je posledným kúskom celej mozaiky o konci seriálu.

Nočný kráľ (Vladimír Furdik) v 8. sérii Hry o...
Nočný kráľ (Vladimír Furdik) v 8. sérii Hry o tróny. Autor: HBO

Len v nedeľu v rámci oscarového proma bol odhalený imidžový spot, v ktorom sa predstavovali seriály a filmy, ktoré tento rok diváci na HBO uvidia. Rok 2019 bude poriadne bohatý. Aj napriek tomu sa zraky všetkých upierajú práve k Hre o tróny a jej túžobne očakávanému koncu, ktorý sa na obrazovkách objaví v nedeľu 14. apríla. O premiéru neprídu ani Slováci. Vďaka online platforme HBO GO bude ôsma séria k dispozícii zároveň s americkou premiérou a hneď aj s českými titulkami.

V nedeľnom spote vyrazil dych drak Drogon prilietajúci na Zimohrad a nadšený pohľad Arye. Spolu s ním napochodovala do bašty Severu aj armáda. Práve Zimohrad, domov rodu Starkovcov, má byť miestom, kde sa má stretnúť svet živých a mŕtvych. Z uniknutých fotiek z nakrúcania sa vie, že filmári nakrúcali monumentálnu bitku so, zrejme, nešťastným koncom. Nočný kráľ s ľadovým drakom Viserionom a obrovskou armácou mŕtvych bude zdanlivo neprekonateľný.

Hra o tróny - záverečná 8. séria

Pozrite galériu s prvým pohľadom na záverečnú sériu.

Fotogaléria
Gwendoline Christie
		ako Brienne z Tarthu v
		8....
Nikolaj Costar-Waldau
		ako Jaime Lannister v
		8....
+10Peter Dinklage ako
		Tyrion Lannister v 8.
		sérii...

Hoci do premiéry zostávajú necelé dva mesiace, téma plnohodnotného traileru je stále živá. Televízia ho stále nezverejnila, potvrdené je, že sa na ňom pracuje. HBO však veľmi rado „čaruje“ s dátumami a pri Hre o tróny boli zverejňované informácie, vo väčšine prípadov, viazané symbolikou vybraných dátumov. Veľa sa hovorilo, že práve trailer uzrie svetlo sveta práve počas Oscarov.

Namiesto toho fanúšikovia dostali 6-sekundové scény, ktoré však vykresľujú úvodné scény prvej epizódy. Zraky sa teraz upierajú na marec. Reálne vyzerá dátum 14. marec, teda mesiac pred premiérou, kedy by mohol byť vonku trailer. Ide však iba o dohady. Televízia môže prekvapiť jeho zverejnením hocikedy.

Ako aj s promo plagátmi postáv, ktoré nečakane sa objavili vo štvrtok. Dvadsať pohľadov zachytáva hlavné postavy usadené na Železnom tróne. HBO podsúva polemiku o tom, kto na konci záverečnej epizódy „vyhrá“ súboj rodov. Najväčšiu pozornosť však púta Nočný kráľ. Prekvapí Hra o tróny koncom, v ktorom dobro zanikne?

Varys (Conleth Hill)
		v 8. sérii Hry o
		tróny.
Samwell Tarly (John
		Bradley) v 8. sérii Hry
		o...
+17Theon Greyjoy (Alfie
		Allen) v 8. sérii Hry
		o...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Hra o tróny #Game of Thrones #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku