Zamrzne vám úsmev. Nová Sabrina mladá čarodejnica bude riadne desivá

, 12.10.2018 07:00

O tom, že sa chystá nová verzia Sabriny sa vedelo už dlhšie, teraz je vonku prvý trailer, ktorý poriadne šokoval. Zabudnite na úsmevnú komédiu, bude to horor!

Diváci sa dočkajú hororovej verzie čarodejnice...
Diváci sa dočkajú hororovej verzie čarodejnice Sabriny. Autor: Netflix

Pôvodný komediálny seriál sa dočkal siedmich sezón v rokoch 1996 – 2003 a spravil z herečky Melissy Joan Hartovej megahviezdu. Úvahy o novom spracovaní boli čoraz aktuálnejšie, keď pred niekoľkými rokmi prišiel trend oživovania starých seriálov. Lenže nové spracovanie malo byť diametrálne odlišné od pôvodného seriálu.

Pôvodne sa o Sabrine uvažovalo ako o spin-off seriály, ktorý by vychádzal z veľkého hitu Riverdale. Televízia The CW začala dokonca vyvíjať tento projekt a mal sa dostať na obrazovky už počas tejto sezóny spolu s treťou sériou spomínaného Riverdalu. Lenže do novej sezóny sa pretlačila aj nová verzia Čarodejníc (Charmed) a televízia nechcela riskovať dva žánrovo podobné seriály počas sezóny.

Kormidlo nad Sabrinou prevzal Netflix, ktorý sa poriadne odviazal a z pôvodného seriálu zostalo len meno mladej čarodejnice. Novinka Chilling Adventures of Sabrina v podaní streamovacieho gigantu dostala tvorcovskú slobodu, ktorá by v tradičnej televízií nebola možná a výsledok je hororový. Za seriálom stoja tvorcovia Riverdalu, no tieto dva svety zostanú oddelené.

Diváci musia zabudnúť na roztomilý, niekedy až trápny a banálny seriál spred rokov. Nová Sabrina ponúkne temný a najmä sofistikovaný pohľad do sveta mágie, spirituality, rôznych rituálov, ktoré budú vychádzať zo stredovekých povestí. Netflix zvolil dátum premiéry veľmi symbolicky, teda 26. októbra, tesne pred Halloweenom. A pozor, nebude chýbať ani kocúr Salem!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#netflix #oseriáloch #sabrina - mladá čarodejnica #Chilling Adventures of Sabrina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku