Plamene, dym a smrť v pätách. Ako Hra o tróny nakrúcala ohnivé peklo?

, 12.08.2018 07:00

To najťažšie na koniec? To si zrejme povedali filmári, ktorí pripravujú ôsmu sériu Hry o tróny. S blížiacim sa koncom nakrúcania celej ságy by si jeden mohol myslieť, že budú prebiehať už len malé dotáčky. Opak je pravdou.

Niekoľko týždňov štáb deštruuje miliónové kulisy kópie Dubrovnika, ktoré rekvizitári niekoľko mesiacov pracne budovali, aby nebol poznať rozdiel medzi kópiou a reálnym chorvástkym mestečkom. Fanúšikom, ktorí neustále sledujú miesta nakrúcania sa v Titanic Studios naskytla pastva pre oči, keď v posledných dňoch filmári začali vo veľkom nakrúcať scény, ktoré hovoria jasnou rečou.

V poslednej sérii naozaj do Kráľovho prístaviska priletí drak a začne sa ohnivé peklo. Spočiatku fanúšikovia zachytili scény, pri ktorých sa armáda „bránila“ a nakrúcali sa v uličkách rôzne súboje. Oheň však chýbal. Bolo to len ticho pred búrkou.

Plamene napokon prišli, v ďalšej fáze, ktorá sa nakrúcala v predchádzajúcich dňoch. Všetko nasvedčuje tomu, že kráľovná Cersei utrpí ťažkú stratu, keď jej do mesta vtrhne drak a začne sa deštrukcia, akú hlavné mesto Západozeme ešte nezažilo. Doteraz nedotknuteľná bašta zažije svoj pád.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Hra o tróny #Game of Thrones #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku