Seriálový Pán prsteňov bude pompézny. Pripravte sa na niekoľko sérií

, 14.11.2017 10:00
pán prsteňov, frodo,
Príbeh o jednom Prsteni znova ožije. Autor:

Nie je to tak dávno, keď svetom preletela informácia o možnom návrate legendárneho Pána Prsteňov. Tentokrát príbeh nemal byť spracovaný na striebornom plátne, ale nabral (ne)očakávaný smer do sveta seriálov.

Skalní fanúšikovia sa rozdelili na dva tábory. Jeden bol nadšený, druhý skeptický. Vrátiť k životu niečo tak veľké ako je Pán prsteňov je veľký risk, ktorý by sa mohol skončiť veľkým fiaskom alebo aj megaúspechom. Kto by chcel zariskovať?

Objavili sa zaujímavé informácie o tom, že štúdio Warner Bros. rokuje len s troma potenciálnymi vysielateľmi – HBO, Netflixom a Amazonom. Nakoniec „vyhráva“ Amazon, ktorý je ochotný zaplatiť neuveriteľných 250 miliónov dolárov len za práva k dielu J.R.R. Tolkiena a privedie k životu Stredozem na svojej streamovacej službe.

Ostatní neboli ochotní investovať stámilióny do tohto projektu. Amazon vďaka tejto lukratívnej dohode získava plný prístup ku všetkým postavám z Pána prsteňov a dokonca sa zaviazal, že vznikne hneď niekoľko sérií a rovno aj prípadný spin-off seriál. Náklady na jednu sériu sa musia – podľa dohody – vyšplhať na 150 miliónov dolárov. Nebude to teda lacný špás.

Štúdio taktiež oznámilo, že nový seriál nebude recyklovať príbehy, ktoré sa v priebehu rokov objavili v dvoch trilógiách. Ukončilo tak polemiky o tom, či Pán prsteňov môže zopakovať úspech s príbehom, ktorý diváci už videli a pomerne dôverne poznajú. Dej novinky bude vsadený medzi filmy, čím sa zaručí dostatočný priestor pre objavovanie úplne nových postáv a príbehov, ktoré dosiaľ neboli spracované.

Prípravy seriálového Pána prsteňov sú odpoveďou na končiace sa Hry o tróny. Warner Bros. má ambíciu vytvoriť kultový seriál, ktorý priklincuje milióny divákov k sledovaniu príbehu o jednom Prsteni, ktorý všetkých do temnoty zviaže.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Pán prsteňov #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk