Once Upon a Time - nenávisť ju doviedla k myšlienke chladnokrvnej vraždy. ...

22.03.2012 14:02

ONCE UPON A TIME

Season 1

Once Upon a Time - nenávisť ju doviedla k...
Once Upon a Time - nenávisť ju doviedla k myšlienke chladnokrvnej vraždy. ...

Vzájomná nenávisť ju doviedla k myšlienke chladnokrvnej vraždy…

 

Najúspešnejšia novinka tejto televíznej sezóny vstupuje do záverečnej fázy!

       

Už túto nedeľu sa môžete tešiť na ďalšiu premiérovú epizódu seriálu Once Upon a Time, čaká nás 17.epizóda s názvom Hat Trick. Úvodná séria tak vstupuje do svojej záverečnej fázy a už v nedeľu 13.mája vrthne na televízne obrazovky televízie ABC záverečná epizóda. Následne nás čaká tradičná letná medzisezónna prestávka a v septembri odštartuje 2.séria. Hoci 2.séria nebola ešte oficiálne potvrdená zo strany televízie, tak už teraz producenti so 100% istotou hovoria o novej sérii a pripravujú dokonca aj príbehy, ktoré určite budú rozpovedané na jeseň. Once Upon a Time ako najúspešnejšia tohtoročná novinka má budúcnosť istú, pretože sledovanosť je naďalej nadpriemerná, hoci sledovanosť v ostatnú nedeľu nemilo prekvapila, po prvýkrát v histórii seriálu sa sledovanosť pohybovala pod hranicou 9 miliónov divákov, konkrétne čísla sú na úrovni 8.6 milióna divákov. Aj napriek tomu sú to silné nadpriemery pre ABC a zostáva len dúfať, že toto bol len krátkodobý a nemilý výkyv, pretože pred dvoma týždňami sledovanosť bola na úrovni 10.67 milióna divákov, čo je taký štandard pre Once Upon a Time. Dá sa predpokladať, že sledovanosť sa opäť vyhupne, keďže finále 1.série sa blíži a príbehy naozaj gradujú a divácka zvedavosť bude silnejšia. Dobrou správou je, že aj napriek nižšej sledovanosti si seriál stále drží svoj vysoký rating na úrovni 3.0 a tým pádom patrí spolu s Grey´s Anatomy medzi najlepšie ohodnotené seriály, ktoré vysiela ABC, čo ho zaraďuje medzi najlukratívnejšie tituly a reklama v nich stojí omnoho viac ako pri ostatných seriálov. Tým pádom aj napriek nižšej sledovanosti, príjmy z reklamy neklesajú, čo je dobre, lebo výroba tohto seriálu je nákladná a pri zachovaní ratingu je budúcnosť seriálu zaručená. Televízia ABC taktiež zverejnila vysielací plán pre zvyšok 1.série, keďže má k dispozicií naozaj už iba obmedzený počet epizód je jasné, že sa nevyhneme ešte jednej pomerne krátkej vysielacej prestávke.

17.časť – Hat Trick – nedeľa, 25.3.,

18.časť – Stable Boy – nedeľa, 1.4.,

19.časť – The Return – nedeľa, 22.4.,

20.časť – The Stranger – nedeľa, 29.4.,

21.časť – Apple Red as Blood – nedeľa, 6.5.,

22.časť – názov neznámy – veľké finále 1.série – nedeľa, 13.5..

Za ostatné týždne sa toho v deji seriálu stalo pomerne veľa, pripomeňme si tie najdôležitejšie okamihy, ktoré sa stali tak ako v rozprávkovom svete, tak aj v našom reálnom.

V rozprávkovom svete sme napríklad spoznali nový pohľad na príbeh siedmich trpaslíkov, ich zrodenie a život predurčený bez lásky a strávený v bani. Avšak videli sme, že Hundroš nebol vždy tým uhundraným trpaslíkom ako ho poznáme v čase, keď Snehulienka našla v lese útočisko. Hundroš našiel lásku, lenže nebolo jemu a lesnej víle dopriate a tak, aby uchránil svoju lásku pred zlým osudom sa jej vzdal. Strata milovanej v ňom prebudila horkosť a zatrpknutosť a spoznali sme Hundroša akého poznáme z klasickej rozprávky.

Veľmi zaujímavo tvorcovia poňali aj príbeh o Červenej čiapočke/Rubby a jej komplikovanému príbehu so starou mamou. Stará mama bola na ňu vždy tvrdá, nepúšťala ju von, bránila jej byť s jej milovaným Peterom, keď sa v okolí potuluje hladný vlk. Červená čiapočka/Rubby však chcela žiť slobodne a tak sa rozhodla vlka zabiť sama. Vybrala sa tak do lesa, spolu so svojou novou kamarátkou Snehulienkou/Mary Margaret, ktorá stále sa schováva pred zlou kráľovnou, zabiť vlka. Rozuzlenie príbehu o čiapočke bolo viac než tragické. Stará mama mala pádny dôvod držať čiapočku pod zámkom v čase splnu. Tajomným vlkom je červená čiapočka! Jej povestný červený plášť je začarovaný a nedovoľuje jej premeniť sa na vlka a spôsobiť tak masaker v dedine. Lenže to nikto netušil a ani samotná čiapočka. Myslela si, že vlkom je jej milovaný Peter, lenže akonáhle si dala dole plášť sa premenila na monštrum a zabila svoju lásku…Hoci sa zdalo, že prekliatie čiapočky neprinesie nič pozitívne, tak sme sa presvedčili v ostatnej časti, že po premene môže čiapočka konať aj dobro. Pokračoval totiž príbeh Princa Jamesa Krasoňa/David a Snehulienky. A práve čiapočka pomohla tak Princovi utiecť pred poskokmi, ktorých poštval na Princa jeho „otec“. Vražedným vlkovým tesákom poskoci neunikli. Videli sme však aj temnú stránku Snehulienky, ktorá po vypití čarovného elixíru, ktorý jej dal prefíkaný Rumplestillskin, aby tak zabudla na bolesť, ktorú jej priniesla láska ku Krasoňovi. Elixír zmenil Snehulienkine správanie, nebolo to už to milé a ustretové dievča, ktorá má každého rado, práve naopak. A rozhodla sa, že musí pomstiť jedinej osobe, ktorá môže za jej nešťastie, zlej kráľovne. Zlá kráľovná/Regina po zavraždení otca Snehulienky si užíva luxus a pohodlie, zatiaľ čo na Snehulienku rozpútala hotový lov. Snehulienka/Mary Margaret sa tak rozhodla raz a navždy skoncovať s kráľovnou. V poslednej chvíli však zasiahol Princ Krasoň/David, ktorého láska k Snehulienke bola taká silná, že sa rozhodol odvolať svadbu s dcérou kráľa Midasa. Obrátil tak na seba hnev svojho „otca“ kráľa Georga, ktorý chce jeho hlavu. Účinky elixíru od Rumplestillskina dokáže zvrátiť iba bozk z lásky a tak sa aj stalo a Snehulienka sa zmenila opäť na dobrú a zlá kráľovná ani len netušila, že čo na ňu jej nevlastná dcéra chystala. Už sa zdalo, že láske Snehulienky a Princa nebude nič stáť v ceste, lenže kráľ George vyslal po krajine omnoho viac poskokov, aby zatkli Krasoňa. Opäť tak tento pár zostal rozdelený a stihli si sľúbiť, že sa budú aj naďalej hľadať. Vedia, že sú si súdení…

Rumplestillskin/Pán Gold je a bude ešte väčšou hrozbou akou je zlá kráľovná. Do jeho zbierky elixírov mu totiž chýbal iba elixír lásky, ktorý nikto nedokáže vyrobiť, láska sa totiž objavuje sama. Kto vlastní elixír lásky môže tak získať neobmedzenú moc. Rumplestillskinovi sa toto však podarilo, získal totiž vlas Snehulienky a Princa a tým, že sú si súdení, sa zrodil elixír lásky a tak z neho stáva najmocnejšia postava v krajine rozprávok…

V našom svete, kde sú všetky postavy uväznené pomcou kliatby, ktorú na nich uvrhla Regina/Zlá kráľovná sa taktiež odohrali zaujímavé momenty. Regina totiž zistila, že Mary Margaret/Snehu­lienka a David/Princ si spolu začali, čo môže ohroziť stabilitu kliatby. Regina tak musela zakročiť a zamedziť, aby ich vzťah začal prekvitať. Uvedomila si však, že jej pozícia nie je neotrasiteľná a že láska dokáže prekonať aj temné kúzla a vždy si nájde cestičku. Avšak problémom je, že David je v našom svete ženatý s Kathryn, ktorú si mal pôvodne zobrať aj v rozprávkovom svete. A keď Regina zariadila, aby sa táto aférka prevalila, povesť Mary Margaret/Snehu­lienka bola v troskách. Ľudia ju začali odsudzovať, že je miestna pobehlica a že rozbila šťastné manželstvo. Polená pod nohy jej začal hádzať aj samotný David/Princ. Hoci v rozprákovom svete je Princ zásadový muž, ktorý sa vedel postaviť a bojovať za svoju lásku, v našom svete je z neho alibista, ktorý sa nevie pevne postaviť za svoju lásku. Mary Margaret sa rozhodla, že bude lepšie ak spolu skončia. Do všetkého však vstúpila Kathryn, ktorá sa rozhodla opustiť Storybrooke, keďže si uvedomila, že nemá význam im stáť v láske. Kathryn však ako ostatní ani len netuší, že je pod vplyvom kliatby, ktorý mimochodom nedovoľuje opustiť „rozprávkovým“ postávam opustiť mesto. Videli sme teda, čo sa stane s osobou, ktorá sa rozhodne prekročiť hranice mesta. Jednoducho zmizne. Tohto faktu samozrejme využila Regina, ktorá všetko riadi a rozhodla si zničiť lásku Mary Margaret/Snehu­lienka a Davida/Princ raz a navždy aj v našom svete. Keďže jedine Regina ako zlá kráľovná a pán Gold/Rumplestinskin si pamätajú svoju pravú totožnosť, Regina aj v našom svete zo srdca nenávidí Mary Margaret tak ako v rozprávkovom svete zlá kráľovná nenávidí Snehulienku. Všetko Regina narafičila tak, aby to vyzeralo tak, že Mary Margaret zavraždila Kathryn. Šerifka Emma Swan totiž v spolupráci s Rubby/Červená čiapočka našla v lese Margaretinu šperkovnicu, v ktorej bolo srdce Kathryn…Tvorcovia seriálu sľubujú, že táto zápletka bude tvoriť dejovú líniu aj po zbytok tejto série a dozvieme sa ešte kopec zaujímavých faktov…Najmä Emma sa bude snažiť nájsť čo najviac dôkazov, aby dokázala nevinnu Mary Margaret. Bude balancovať aj na hranici prekročenie jej právomocii, Emma si totiž neuvedomuje, ale jej podvedomie ju ženie, aby zachránila svoju mamu.

V tohtotýždňovej epizóde sa predstaví šialený Klobúčnik a zájde tak ďaleko, že unesie Emmu. Klobúčnik by mal niečo viac vedieť o kliatbe a tak rozhodne k radikálnemu kroku a bude snažiť presvedčiť Emmu o svojej pravde. Pragmatická Emma však mu nebude veriť…

Zaujímavým spojencom, ktorý verí, že všetko čo je napísané v Henryho knihe je naozaj pravda je tajomný cudzinec, ktorý prišiel do mesta. Poznáme aj jeho meno August W. Booth. Potrebuje však hmatateľné dôkazy o tom, aby Emme dokázal, že všetko čo jej syn hovorí je pravda. Emma je však pragmatická a bez dôkazov ničomu neuverí. Dodnes neverí faktu, že ako dcéra Snehulienky a Princa je jedinou záchranou pre celý rozprávkový svet a jedine ona dokáže zlomiť kliatbu. Tvorcovia sľubujú, že nastane aj posun, čo sa týka postoja Emmy. Nemala by samozrejme úplne uveriť Henryho tvrdeniam, že Regina ako zlá kráľovná zakliala všetko postavy do nášho sveta. Ale isté pochybnosti by sa mali objaviť, ktoré budú nahlodávať jej realistické a pragmatické postoje. Bude to mať však ďaleko od toho, aby verila rozprávkovému príbehu. Avšak divákom by sa mal tento posun veľmi páčiť a zaseje v Emme semienko pochybností, čo zase môže otriasť silou kliatby a Regina začne strácať pevnú pôdu pod nohami.

Ďalej producenti seriálu potvrdili dôležitý fakt, že hoci niektoré postavy zomreli v našom svete, neznamená to ich koniec! V rozprákovom svete budú žiť ďalej. A preto napríklad vo finále aktuálnej série opäť uvidíme, na radosť mnohých, opäť lovca, v našom svete šerifa Grahama, ktorého Regina musela zabiť, lebo si spomenul na to, kým naozaj je.

V 18.epizóde uvidíme príbeh Zlej Kráľovnej a tá podľa tvorcov seriálu by mala byť zlomová a pochopí viaceré pohnútky, ktoré viedli Reginu stať sa takou zlou. Dokonca sa dočkáme konečne momentu, kedy zistíme pravý dôvod takej veľkej nenávisti, ktorú zlá kráľovná pociťuje k Snehulienke. Táto nenávisť Reginu dohnala k tomu, aby na Snehulienku rozpútala nemilosrdný lov a zbavila sa jej raz a navždy. A ako sa dá očakávať, ten dôvod nebude klasický aký poznáme z rozprávky, že Snehulienka bola najkrajšou v kráľovstve. Iste to bude mať hlbší význam. Uvidíme aj komplikovaný príbeh Reginy a jej matky, ktorú by sme viac mali vidieť aj v 2.sérii.

V rámci 2.série sa dočkáme aj vysvetlenia o rozprávkovej knihe, ktorú vlastní Henry, ktorá hovorí pravdu o všetkom. Dozvieme sa, kto ju napísal a prečo. Pôvodne sme mali vidieť Ariel malú morskú vílu ešte v tejto sérii, tvorcovia sa rozhodli, že jej príbeh spoznáme o trošku neskôr, v rámci novej série.

Záver série prinesie ešte väčšie napätie medzi dve hlavné negatívne postavy. Pán Gold/Rumplestin­skin, ktorý si tiež pamätá svoju pravú identitu vnesie do života Reginy ďalšie pochybnosti a úskoky. Zdá sa, že komplot v podobe kliatby, ktorú spolu so zlou kráľovnou vytvoril, nebol tak určený pre Reginu, ale skôr preňho. A sú tam isté poistky, o ktorých vie iba on. Regina sa postupne dostane do slepej uličky.

Dozvieme sa viac aj tajomnom spisovateľovi Augustovi W. Boothovi a jeho pohnútkam, ktoré ho priviedli do Storybrooku.

V 20.epizóde uvidíme príbeh o Pinocchiovi, ktorý opäť spracovaný ako tradičný príbeh. Uvidíme taktiež návrat Krásky, ktorú stvárnila herečka Emilie deRavin. Kráska, ktorá sa zamilovala do Rumpelstiltskina však v rozprávkovom svete svoje šťastie po jeho boku nenašla, keďže zlá kráľovná sa postarala o to, aby Rumpelstiltskin nemohol nájsť svoje šťastie. V našom svete je však zavretá vo väzení, o ktorom vie iba Regina, Pán Gold sa nesmie dozvedieť o tom, že jeho láska je aj v našom svete, mohlo by to ohroziť všetko, na čom tak dlho Regina pracovala…

    
#Once Upon a Time
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk